Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czechy: coraz mniej zakażonych, co dalej z restrykcjami?

Zgodnie z informacjami podanymi przez czeski rząd w poniedziałek (9.11.2020) w Republice Czeskiej odnotowano 3 608 zakażeń koronawirusem. Jest to najniższa liczba od 11 października. Co dalej z restrykcjami?

Najniższy wynik od kilku tygodni, jednak czeski rząd nie wspomina nic o luzowaniu obostrzeń. Zgodnie z informacjami, podanymi przez rząd w Pradze, dziś ministrowie mają rozmawiać o zwiększeniu sił i środków podczas walki z pandemią - Dziś oprócz kilku ustaw rząd będzie rozmawiał także o zwiększeniu liczby żołnierzy, którzy będą mogli pomagać w szpitalach czy zakładach opieki społecznej. Omówi również propozycję zwiększenia pomocy finansowej dla operatorów placówek dla dzieci zagrożonych – poinformował czeski przedstawiciel rządu.

Dziś (9.11) weszły w życie nowe przepisy, dotyczące wjazdu na terytorium kraju.  Co do zasady, podróżujący z krajów oznaczonych na czerwono (w tym również z Polski) nie mogą wjechać do Czech bez wylegitymowania się negatywnym wynikiem testu. Wyjątkiem są jednak pracownicy transgraniczni, uczniowie i studenci i „ważne sytuacje”, gdzie można wjechać na okres do 12 godzin. Te sytuacje to m.in. opieka nad bliskimi członkami rodziny, kontakt z małoletnim, pobieranie świadczeń zdrowotnych itp. Więcej informacji tutaj.

Informacje na temat obecnych ograniczeń w Czechach można monitorować na rządowej stronie: covid.gov.cz

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: