Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czas rzucić biret! Absolwenci WSB w Cieszynie odebrali dyplomy

To szczególny moment w karierze każdego żaka, kiedy w birecie udaje się po odbiór swojego dyplomu. W cieszyńskim Domu Narodowym odbyła się uroczysta graduacja. 108 absolwentów cieszyńskiego oddziału Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odebrało swoje dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Uroczysta Gala Wręczenia Dyplomów odbyła się 23 maja 2013 w Domu Narodowym w Cieszynie. W uroczystości uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Cieszyńskiego Jerzy Nogowczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius, zaproszeni goście, władze Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, promotorzy, absolwenci i ich bliscy.  Kulminacyjnym momentem było wręczenie dyplomów absolwentom I-go stopnia kierunków Zarządzanie i Informatyka. W roku akademickim 2012/2013 na wniosek promotorów i recenzentów Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniła autorów 12 prac dyplomowych.  Wyróżnienia za najwyższą średnią ocen uzyskaną w toku studiów przyznano 7 absolwentom, najlepszą średnią może pochwalić się pani lic. Beata Sznapka, która studia na kierunku Zarządzanie zakończyła ze średnią 4,86. Z kolei pani inż. Alicja Żabicka absolwentka kierunku Informatyka napisała najlepszą pracę dyplomową pt. „Program wspomagający proces zamawiania obrączek ślubnych dla firm jubilerskich” pod kierunkiem pana dr inż. Adama Domańskiego.

Drodzy absolwenci! Jesteśmy dumni, że wybraliście właśnie naszą uczelnię. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej to najlepsza uczelnia wyższa na Śląsku. Cieszę się, że również wydział zamiejscowy w Cieszynie może pochwalić się wieloma ciekawymi inicjatywami- Cieszyński Uniwersytet Dzieci, Uniwersytet Trzeciego Wieku,bogaty wachlarz kursów m.in. kurs języka czeskiego, prelekcje i spotkania – wyliczał dr inż. Łukasz Wróblewski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.  –  Pamiętajcie, że drzwi naszej uczeni pozostają ciągle otwarte na was. Przyszło nam żyć w trudnych czasach, gdzie człowiek musi się cały czas uczyć, chciałbym zachęcić Was do nauki przez całe życie – dodał.

Głos zabrali też zaproszeni goście. Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk podkreślił jak ważne jest to, że uczelnia wpisała się w życie regionu. Sam wspominał też własne studiowanie.  – Świat przyspiesza. Chyba łatwiej teraz o dostęp do wiedzy, ale trudniejsze jest studiowanie – stwierdził starosta. Studentom pogratulował też Stanisław Kubicius, przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego.

W sumie rozdano 108 dyplomów absolwentom studiów pierwszego stopnia.

Dorota Kochman

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ FOT.PATRYK KŁODA

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: