Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czas na finałowe zmagania!

Letni Puchar Kontynentalny zbliża się ku końcowi. W nadchodzący weekend, w Klingenthal, odbędą się dwa konkursy indywidualne, które zakończą tegoroczną edycję cyklu. W Niemczech zobaczymy dwóch zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, a szansę przejścia do historii będzie miał Klemens Murańka.

Polscy kibice powinni uważnie spoglądać na ostatnie konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego, gdyż w walce o końcowe trofeum nadal liczy się reprezentant naszego kraju. Klemens Murańka zajmuje pozycję wicelidera i do Słoweńca Roka Justina traci 35 punktów. Zakopiańczyk, jeżeli zwyciężyłby w całym cyklu, przeszedłby do historii, ponieważ jeszcze nikt dwukrotnie nie wygrał klasyfikacji generalnej LPK, a Murańka zdominował "II-ligowe" zmagania przed dwoma laty.

W Klingenthal zobaczymy, oprócz ww. Murańki, jeszcze pięciu polskich skoczków. Z kadrą B nie rozstaje się Stafan Hula, a skład uzupełniają Adam Niżnik, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek oraz Tomasz Pilch. Ostatni dwaj - zawodnicy WSS Wisła - powracają do rywalizacji.

Pierwszy konkurs zaplanowano na sobotę, a jego początek na godz. 17. W niedzielne dopołudnie odbędą się ostatnie zawody w tegorocznym cyklu.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: