Czarne Pantery na podium w Austrii

To był niewątpliwie sportowy weekend. Cała Polska żyła sukcesami naszych siatkarzy. W cieniu tego światowego wydarzenia na podium Rajdu Cypru stanął Kajetan Kajetanowicz, który tym samym awansował na trzecie miejsce Mistrzostw Europy. Z kolei Czarne Pantery, zajęły II miejsce w Amatorskim Turnieju Hokeja w Austrii.

Zespół CJTH Czarne Pantery, cieszyńsko - jastrzębska drużyna hokejowa w miniony weekend rozegrał turniej w Austrii. Amatorskie Międzynarodowe Mistrzostwa w Hokeju na lodzie  MOOSE CUP 2014 rozpoczęły w  piątek, 19 września br. w Hart bei Graz w Austrii. W turnieju wystartowało 12 amatorskich drużyn hokejowych - dwie z Austrii (w tym gospodarze turnieju Mighty Moose Hockey), dwie z Niemiec, dwie ze Słowacji, dwie z Węgier i po jednej z Czech i Polski

Wprawdzie pierwsze spotkanie nasi hokeiści przegrali z SKV Aligators 4:2, jednak kolejne w drodze do samego finału  były już wygrane, Najpierw nasi zawodnicy pokonali drużynę Hihenegglkofen aż 8:1 a później  Crow Kosice 2:5. Po wyjściu z grupy, w półfinale zmierzyliśmy się z HC Gortur pokonując rywali 5:4, tym samym awansując do finału, w którym kolejny raz spotkaliśmy się z SKV Aligators… których i tym razem nie udaje się pokonać.  Aligatory aplikują nam sześć goli, my zaś zdobywamy tylko jednego i Pantery cieszą się z II miejsca na tym turnieju

Wyniki:

Półfinały
Czarne Pantery - HC Gortour (Czechy) - 5:4 (1:0, 3:2, 1:2)
SKV Aligators (Słowacja) - UEC Leisach (Austria) - 3:1 (0:0, 2:1, 0:0)

o 3 miejsce
HC Gortour (Czechy) - UEC Leisach (Austria) - 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)

Finał
SKV Aligators (Słowacja) - Czarne Pantery - 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Czarne Pantery - SKV Aligator (Słowacja) - 1:6

Skład Czarnych Panter (w nawiasie bramki + asysty): Krzysztof Dzięgiel, Dušan Gogol - Janusz Chrapek, Mateusz Krzak (6+1), Zbigniew Półtorak (1+0), Lech Ślebioda (0+1), Robert Szałapski, Rafał Wawrzyczek, Marek Altera (4+2), Jiří Branczyk (2+4), Mirosław Chodak (2+4), Michał Głowacki, Sławomir Miłoś (1+0), Mirosław Przywara (0+1), Władysław Skrobol (1+0), Martin Stanek (4+5)

Szczegółowe wyniki: TUTAJ>>>

Portal OX.PL jest patronem medialnym drużyny.