Czarne Pantery awansowały w tabeli

Hokeiści HC Pantery Cieszyn udanie weszli w ten rok. Najpierw z kwitkiem odprawili zespół z Hawierzowa, a wczoraj postawili się wiceliderowi Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze – HC Technici Stritez – inkasując jeden punkt, dzięki któremu opuścili w tabeli ostatnie miejsce.

Polscy hokeiści, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym tygodniu, udanie weszli w spotkanie. Na początku drugiej tercji Robert Marek podwyższył na dwubramkowe prowadzenie. Niestety, po zaledwie sześciu minutach rywale doprowadzili do remisu.

Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić zwycięstwa na swoją korzyść, więc o zwycięzcy miały zadecydować rzuty karne. W nich lepiej spisali się Techinici, którzy wykorzystali jeden z trzech. Z kolei u Czarnych Panter nikt nie zdołał wykorzystać swej próby.

Czarne Pantery podskoczyły o jedną lokatę i aktualnie plasują się na przedostatnim miejscu. W następnej, 17. kolejce, zmierzą się z zespołem z HC Dynamo Mosty (5. w tabeli). Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek (17.01), o godz. 21:45, na lodowisku w Czeskim Cieszynie.