Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Covid nie zamknie tym razem stoków

Przedstawiciele branży narciarskiej reprezentowani przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, spotkali się z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Poprzedni sezon narciarski był dla właścicieli wyciągów i ośrodków narciarskich niepewny. Ciągła zmiana w restrykcjach rządu i zamykanie wyciągów doprowadziły do ogromnych strat.

10 listopada br. odbyło się spotkanie z branżą narciarską zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, w której brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Podczas spotkania zapewniono o tym, że tej zimy rząd nie będzie wprowadzał restrykcji, dotyczących zamknięcia stoków narciarskich i wyciągów, a branża może bez obaw działać przy zachowaniu reżimu sanitarnego. 

Minister Olga Semeniuk, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, jednoznacznie potwierdziła, iż MRPiT nie będzie rekomendował zamknięcia branży narciarskiej a przedstawione przez nas argumenty zebrane od naukowców, zespołów badawczych i doświadczeń naszych kolegów ze Szwajcarii i Skandynawii niezbicie wskazują, że nie ma takiej potrzeby.

Z kolei Izabela Kucharczyk – Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego również wskazała, że rekomendacja dla branży narciarskiej to pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych. Branża narciarska, podczas spotkania zobligowała się do przedstawienia aktualizacji regulacji dotyczących reżimów sanitarnych nie później niż do 18 listopada.

Ponadto przedstawiciele branży zarekomendowali, by ośrodki narciarskie działały tej zimy bez ograniczeń i limitów osobowych, a ferie zimowe odbyły się w zwyczajowym trybie

KOD/mat.pras.

 

 

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-16 10:29:49
Hejo: Zamykanie narciarskich stoków i wyciągów w zeszłym roku to była jedna z najgorszych decyzji rządu z walką Covid-19 ! Szara strefa hotelarska i tak była, wystarczyło gastronomię prowadzić na mrozie na zewnątrz- tylko na zdrowie by wyszło :)
2021-11-16 10:43:46
Ryszard56: nareszcie mądra decyzja, oby tylko nie zmieniono zdania. to wyjdzie ludziom na zdrowie :)
2021-11-16 12:01:35
: Kilka dni temu w radiu wypowiadał się prezes wiślańskiego skipassu - informował, że wystąpili do rządu z propozycjami, ale nie dostali żadnej odpowiedzi. Udzielenie odpowiedzi czy określenie wytycznych nie jest na rękę rządzącym, bo łatwiej trzymać ciemny lud za mordę w niepewności i strachu przed nagłym zamknięciem. Potem tarcza+, narta+ i ostatnia prosta.
2021-11-16 12:05:47
: Poza tym wbrew tytułowi artykułu - to nie covid zamyka stoki, tylko idiotyczne decyzje rządzących.
2021-11-16 13:35:10
miriam11: No chyba już wszyscy chętni mają licencje sportowe wyrobione??!! ;-)
2021-11-16 14:43:05
jasper: Najwazniejsze, ze Anzej ma gdzie wyjechac na narty, a potem chocby potop.
2021-11-17 09:02:55
święty+Patryk:: Niezaszczepieni zajmują szpitalne łóżka, kolejne oddziały są zamykane. Jak się tłumaczą? "Byłem głupi" Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje przyjęcia pacjentów niecovidowych. Z kolei inne placówki zamykają kolejne oddziały i przeznaczają je dla chorych na COVID-19. Niestety, dzieje się to kosztem innych pacjentów, którzy na przyjęcie do szpitala czekali miesiącami. Na COVID-19 chorują niemal wyłącznie ci, którzy się nie zaszczepili. Często nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego się nie zaszczepili, a czasami przyznają, że byli głupi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: