Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

COVID- 19 : 60 nowych zakażonych w powiecie

Przybywa osób chorych na COVID-19 w naszym powiecie. W raporcie Powiatowej Stacji Epidemiologicznej na dzień 25 października 2020 jest ich 60, najwięcej chorych jest mieszkańców gminy Skoczów. 76 chorych jest hospitalizowanych.


1792 mieszkańców naszego regionu znajduje się w kwarantannie, w sobotę 60 otrzymało pozytywny wynik na obecność koronawirusa w swoim organizmie. 36 osób określa się jako ozdrowieńców. Wśród osób, które w ostatniej dobie otrzymały pozytywny wynik z wymazu na obecność koronawirusa najwięcej – 11 to mieszkańcy gminy Skoczów.


Szczegóły w raporcie SANEPID-u:

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-25 17:13:11
krzysztof.mm: ★ W Akademii Wojsk Lądowych (AWL) we Wrocławiu jest już ponad 600 osób zakażonych koronawirusem. Trudna sytuacja epidemiczna panuje też w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W obu uczelniach wirus zaczął się błyskawicznie rozprzestrzeniać po inauguracjach roku akademickiego z udziałem ministra obrony Mariusza Błaszczaka. ★ - tak trzymać, jakaś sprawiedliwość musi być w tym państwie bezprawia
2020-10-25 17:17:57
krzysztof.mm: a tak ta PiS-parada wygląda w detalach: ★ 30 września rok akademicki we wrocławskiej uczelni uroczyście inaugurował minister obrony Mariusz Błaszczak. Przybyli też liczni goście i studenci. Odśpiewano hymn, były przemówienia i odsłonięcie tablicy im. Władysława Stasiaka, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Podczas uroczystości Mariusz Błaszczak przemawiał bez maseczki. Z odkrytymi twarzami wystąpili też stojący za jego plecami żołnierze. Także rektor-komendant AWL gen. bryg. Dariusz Skorupka przemawiał bez maseczki. Już kilka dni później okazało się, że są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w AWL-u. Dziś, jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, na COVID-19 choruje tam już około pół tysiąca podchorążych i ponad 150 z około 250 osób kadry dydaktycznej. Sytuacja jest tak poważna, że osoby zakażone są wywożone z terenu uczelni, a tymczasowe izolatoria wojsko przygotowało dla nich w dawnych koszarach w Bolesławcu. Z kolei Radio Wrocław podało, że w piątek wojewoda dolnośląski zorganizował też m.in. dla podchorążych AWL izolatorium w 23. Wojskowym Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Lądku-Zdroju. Onet od kilku dni próbuje oficjalnie potwierdzić te informacje. Jednak telefon rzeczniczki prasowej wojskowej uczelni por. Roksany Trawki milczy. Nie odpowiedziała nam też na pytania wysłane drogą mailową. - Robią wszystko, by informacje o zakażeniach nie wyciekły. Do sztabu nie może wejść nikt postronny, a pracownicy uczelni i podchorążowie mają zakaz mówienia o tym co się tam dzieje - mówi jeden z naszych informatorów. ★
2020-10-25 17:20:47
krzysztof.mm: "rząd się wyżywi" mówił Urban w stanie wojennym, rząd PiS się wyleczy w stanie epidemii - ta ekipa bez wątpienia w pierwszej kolejności będzie miała zagwarantowany dostęp do szpitalnych łóżek czy respiratorów, o osoczu nie wspominając
2020-10-25 19:33:29
: Wszyscy się zarazimy. Nie ma sie jednak czego bać, bo to nie jest tak groźny wirus jak to promują go w mediach. Damy rade.
2020-10-25 19:41:02
: @Krzysztof Dziś podali że Błaszczak już też zainfekował dupsko Covidem. Zalecam jeść kiszoną kapuste, zawiera witaminy które budują naturalną odporność.
2020-10-25 20:57:50
Santa_Claus: Waldo - ci co dadzą radę to dadzą, innym Święty Mikołaj już urny pakuje pod choinkę
2020-10-25 21:18:30
: "Na polecenie wojewódzkiego sanepidu w Katowicach zbierane są informacje o miejscach zbiorowego pochówku na cmentarzach komunalnych. Pisma w tej sprawie już trafiły do niektórych samorządów w województwie śląskim. „Prosimy o informację o przesłanie w trybie pilnym informacji dotyczących cmentarzy komunalnych będących na Państwa terenie” – czytamy w jednym z nich. Sanepid chce wiedzieć, czy na terenie cmentarza komunalnego znajdują się wyznaczone miejsca do pochówku zbiorowego."
2020-10-25 21:22:08
: koszor, a jak tam prababcia żony? żyje? no to musicie być cierpliwi i mocniej na nią chuchać podczas odwiedzin - a tak bardziej na poważnie, ja nie wiem, czy ta osoba zdaje sobie dobrze sprawę z tego co się wkoło dzieje, ale ty i twoja "troskliwa" rodzina bez wątpienia bierzecie udział w zakamuflowanej procedurze jej eutanazji
2020-10-26 06:10:19
koszor: Niech ci Pan Bóg błogosławi! Bądź święty!
2020-10-26 10:50:55
crank: Skoczów nadal na "zaszczytnym" pierwszym miejscu w ilości zakażeń. Nic dziwnego, skoro władze miasta pozwalają "świętym krowom" na absolutne nie przestrzeganie żadnych obowiązków sanitarnych. Rząd urządza sobie kpiny z seniorów nakazując im pozostać w domu a jednocześnie poleca im pomagać seniorom. Ktoś tu zwariował do reszty.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: