Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

  Coś warto zobaczyć w skoczowskim „Teatrze Elektrycznym”

Nawet człowiek się dobrze nie obejrzał, a już ostatni miesiąc przed nami. Najkrótsze dni w roku właśnie przed nami więc może warto udać się np. do skoczowskiego kina i mile spędzić czas przed dużym ekranem oglądając coś ciekawego. Poniżej kilka grudniowych propozycji, które dla Państwa wybraliśmy.

Pierwsza propozycja to francuska animacja przygodowa „NEL I TAJEMNICA KUROKOTA”, którą zobaczymy do 7 grudnia o godz. 17:00 Nel i trzy łasice o imionach Drapcio, Pyśka i Łasuch to największe rozrabiaki w Mgiełkogrodzie, które mają wyjątkowy talent do znajdowania się w złym miejscu o niewłaściwym czasie. Pod nieuwagę straży dworskiej, ekipa trafia na przyjęcie, w czasie którego Nel przebiera się za księżniczkę. Poznając tajemnicze kąty zamku niepożądani goście przypadkiem podglądają bezwzględnego dziedzica Tristana, gdy ten za pomocą magicznego eliksiru zamienia przyszłego króla w… kurokota – pół kurczaka, pół kota…

 

Do niedzieli (04.12.) można jeszcze zobaczyć polską komedię romantyczną „Listy do M5„, a od 5.12. do 08.12. o godz. 19:00 zapraszamy na polski film biograficzny „Prorok”. "Prorok" opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Film ukaże szerszej publiczności ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. To właśnie on dostrzegł Karola Wojtyłę, który na jego wniosek zostanie mianowany biskupem pomocniczym Krakowa…

 9 grudnia do polskich kin wchodzi norweski familijny film świąteczny „ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA”. Również w skoczowskim „Teatrze Elektrycznym” będzie miała premierę ta propozycja i będzie wyświetlana do 14 grudnia o godz. 17:00. Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen. A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię. Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.

18 listopada br. do kin w całej Polsce weszła komedia romantyczna „Chrzciny”. Skoczowskie kino zaprasza na ten film w dniach 09-11.12. o godz. 19:00 Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

Ostatnia propozycja to familijny film „UWOLNIĆ POLY”, który do naszych kin wchodzi 2 grudnia. Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela. Emisja filmu w dniach 19-22 oraz 27-30grudnia godz. 17:00

 Cały grudniowy repertuar „Teatru Elektrycznego” do obejrzenia na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych MCK „Integrator” i „Teatru Elektrycznego”.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-11-29 16:09:24
sierżant_Niemyty_Wycior: lubiłem to kino, ale kiedy ktoś się decyduje się je reklamować takim ewidentnym propagandowym glutem jak ten "Prorok" to dostaję mdłości i kino ma u mnie przesrane na dłuższy czas
2022-11-29 16:24:02
"tom": ... spodziewasz się pogrążenia w smutku, bólu i żalu, sierżancie_Niemyty_Cioolu, że zwieracze przestały ci funkcjonować z powodu programu Kina ;-)
2022-11-30 08:35:31
czytelniczka: Sierżant- nikt Tobie nie karze iśc na film podany w "zajafce artykułu". To Ty kupujesz bilet ;D Wyluzuj :D
2022-11-30 09:35:36
Iwan: Do sierżant jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Są filmy które są promowane i dane do repertuaru kina chcesz idzie nie chcesz nie idziesz Twoja sprawa, a Ciebie boli film o Kardynale Wyszyńskim to już inna sprawa zawsze Ty i Tobie podobni na tym portalu chociaż artykuł jest innej treści to nadajecie na kościół i PIS. Siejecie nienawiść której i tak jest za dużo w społeczeństwie. Zmieńcie fale nadawania stonujcie bo będzie las a nie będzie Was i czy to warto.
2022-11-30 09:43:43
oxjas1: Dlaczego „Ateneum Kapłańskie” pod redakcja Wyszynskiego przed 1939 r. chwalilo Hitlera? " Kilka takich "teologicznych złotych myśli" zaistniało w redagowanym przez niego latach 1937/39 "Ateneum kapłańskim" (głównie zeszyty numery 1/1937 i 1/1938): 1. „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację”. 2. „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (...) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej – przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa”. 3. „" ...Hitler. Jest on doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej genialnej taktyki.". 4. „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim”. 5. „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec”. ((Ateneum Kapłańskie zesz. 2, 1937r.) 6. „Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości... 7. „III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości (...) Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera (...) jest twórcą nowej, genialnej taktyki”.
2022-11-30 09:46:39
oxjas1: Skoro jako redaktor naczelny glosil te „madrosci“ i puszczal w obieg to tak, jakby byl autorem i utozsamial sie z takimi wypowiedziami ?!
2022-11-30 13:33:11
sierżant_Niemyty_Wycior: Iwanku kochanie, takie moje prawo do wygłoszenia opinii o tym filmie i o tym kinie, jak twoje do krytykowania mnie - więc z łaski swojej odpinkol się ze swoim prymitywnym i obłudnym pouczaniem - a co do nienawiści, to nie znam większych jej siewców na bardziej eksponowanych stanowiskach niż stary dziad Kaczyński ze świtą swoich partyjnych kundli oraz katolicy dygnitarze, jak arcy-łajdak Jędraszewski czy Głódź, Depo, Dzięga, Gądecki itd, nie wspominając o złodzieju i oszuście Rydzyku, którego nazwiska nie sposób bez stosownych epitetów wymieniać - poprosisz o przykłady i cytaty, dostaniesz, ale może lepiej nie proś Iwasiu
2022-11-30 15:48:00
"tom": ... pisz sobie pisz sierżancie_Niemyty_Cioolu ile chcesz, te wpisy z pogardą dla wieku, świadczą tylko o tobie i możesz być pewny że szybko wyleczysz się z młodości, dziadu ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: