Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś dla młodych Zaborzan

Prace geodezyjne już się zakończyły, niebawem na teren szkoły w Zaborzu wjedzie ciężki sprzęt. Przez najbliższe kilkanaście miesięcy przy placówce trwać będzie budowa nowej sali gimnastycznej.

Początkiem marca wójt Chybia, Janusz Żydek podpisał umowę na budowę długo wyczekiwanej sali gimnastycznej w Zaborzu. Realizację zadania prowadzić będzie przedsiębiorstwo 'Alfa – Cieszyn' Sp. zo.o. Z siedzibą w Bielsku – Białej. Jak przyznaje wójt – w Zaborzu, jeśli chodzi o rozbudowę infrastruktury, czas się zatrzymał. Projekt już był wcześniej gotowy, po wybraniu wykonawcy prace ruszyły. Nowa sala sportowa będzie połączona z istniejącym Zespołem Szkolno – Przedszkolnym.

Posłuchaj

W nowo powstałym budynku oprócz sali gimnastycznej o powierzchni 372 m2 powstaną szatnie dla dziewcząt, dla chłopców oraz dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia sanitarne, czyli wc wraz z natryskami, pokój nauczyciela wf-u z częścią sanitarną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz magazyn sprzętu sportowego. Wszystko połączone będzie przejściem z częścią istniejącą szkoły. Sala gimnastyczna przystosowana będzie m.in. do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i mini piłkę nożną.

Koszt budowy to ponad 2,8 miliona złotych. Wykonawców chętnych do zrealizowania zadania było wielu, niestety żadna z firm nie zaproponowała ceny, którą gmina zarezerwowała początkowo w budżecie. Radni musieli zwiększyć dofinansowanie tej inwestycji o 300 tysięcy, ponieważ pierwotnie zakładano, że nie pochłonie ona więcej niż 2,5 miliona złotych. Ale jak zapewnia wójt – składamy właśnie wniosek o dofinansowanie tego obiektu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Na razie budujemy z własnych środków, ale mamy szansę na 50% tej kwoty.

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu w kolejnym roku szkolnym, tj. od września 2019 r. będą mogły w pełni cieszyć się nową, pełnowymiarową salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia.


JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: