Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (40)

Wiele osób z terenu naszego powiatu śledzi portale internetowe promujące nowości wydawnicze książek, jak również informacje o ich autorach. Od pewnego czasu na czołówkach takich portali pisze się m.in. o dwójce polskich pisarzy młodego pokolenia. Chodzi o Katarzynę Bonda oraz Remigiusza Mróz. Dodatkowo w życiu prywatnym są oni parą. Oboje są autorami kryminałów, które rozchodzą się jak ciepłe bułeczki wśród czytelników. Tym razem chcemy polecić właśnie tytuły tych autorów oraz coś dla dzieci.

 Na początek książka Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany”
Igor jest znanym na Dolnym Śląsku uzdrowicielem. Skutecznie pomaga ludziom, dlatego tłumnie ciągną do niego, gdy są w potrzebie. Pojawił się w Górach Sowich kilka lat wcześniej i poznał dziewczynę, która została jego narzeczoną. Nikt jednak nie wie, co robił przedtem. Igor ma sekret, którego nie chce wyjawić nawet ukochanej kobiecie. W kazachskim Uralsku doszło przed laty do krwawej zbrodni. Zginęli szefowie lokalnego gangu ? synowie kasty władców. Sąd wydał na sprawcę mordu zaoczny wyrok śmierci. Starszyzna rodowa żąda dodatkowo "zemsty krwi". Przestępcy na całym świecie szuka Interpol oraz grupa zawodowych zabójców. Czy to możliwe, że uzdrowiciel cieszący się powszechnym szacunkiem i zabójca z Kazachstanu to jedna i ta sama osoba? Czy Polce uda się uratować ukochanego od śmierci? Dziewczyna rusza w niebezpieczną drogę i bezlitośnie odsłania mroczną tajemnicę życia Igora.

Drugi tytuł to książka partnera Katarzyny Bonda „Chór zapomnianych głosów” Remigiusza Mroza.
Okręt badawczy "Accipiter" przemierza bezkres kosmicznej próżni, a jego załoga pogrążona jest w głębokiej kriostazie. Nieliczni świadomi są dramatu, który rozgrywa się na pokładzie. Astrochemik H?kon Lindberg budzi się przedwcześnie z kriogenicznego snu i widzi, jak ginie jeden z ostatnich członków załogi. Prócz niego rzeź przetrwał tylko nawigator, Dija Udin Alhassan. Czy to on jest odpowiedzialny za fiasko misji? A może stoi za tym jakaś niewypowiedziana siła? Obca cywilizacja? Nieokreślony byt? Ludzkość podróżuje między gwiazdami, odkrywa miriady światów, ale nigdy nie napotkała żadnych oznak życia. Chór zapomnianych głosów to SF z tempem właściwym powieściom sensacyjnym, intrygą iście kryminalną i klimatem rodem z horrorów. Zakończenie powinno zaskoczyć nawet najbardziej przewidującego czytelnika.

Tym razem dla najmłodszego pokolenia chcemy zaproponować książkę Anne Goscinny „Lukrecja stawia na swoim”.  Cześć, to ja, Lulu! Podobno weszłam w „trudny wiek”… Wiecie, co to znaczy? Ja też nie. Ale ostatnio moja mama zaczęła mnie strasznie denerwować. Znacie to? Z moimi przyjaciółkami Karoliną, Aliną i Pauliną też czasem się pokłócę, ale nigdy nie trwa to długo. Nie umiemy się do siebie nie odzywać – jesteśmy na to zbyt gadatliwe! W domu to co innego. Mama zabrania mi przekłuć uszy, ojczym wtrąca się w moje zadania domowe, a brat wymądrza się sprzed konsoli, rozwalając zombiaki. Do tego wszystkiego moja zwariowana babcia postanowiła się… zaręczyć! Oszaleć można! Ale zobaczycie, że jeszcze postawię na swoim.

Jak co tydzień również teraz zapraszamy do biblioteki po jakąś ciekawą książkę, która spełni Państwa oczekiwania.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

25
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-15 08:48:39
donekT: Nikołaj Bierdiajew, "Źródła i sens rosyjskiego komunizmu" i "Nowe średniowiecze". Bierdiajew początkowo dał się poznać jako ORTODOKSYJNY MARKSISTA, który po udanym przewrocie październikiem zniechęcił się do komunizmu. Następnie znalazł się na emigracji, gdzie pod wpływem Bułhakowa dokonał nawrócenia. Przez wzgląd na doświadczenia życiowe, myśli Bierdiajewa są wyważone, dalekie od fanatyzmu, adresowane zwłaszcza dla osób zainfekowanych przez UKĄSZENIE HEGLOWSKIE i działających lub sympatyzujących z różnymi NEOMARKSISTOWSKIMI SEKTAMI. W "Nowym Średniowieczu" postawił Bierdiajew zagadnienie współczesnego kryzysu kultury, jako przejście do nowej epoki rozwojowej, w której ludzkość wróci do dawnych ideałów życia duchowego i odpowiednio do tego zmieni formy współżycia na bardziej odpowiadające owym ideałom. Na czoło zagadnień wysuną się problemy religijne, które podporządkują sobie całokształt życia społecznego. W nowej epoce wróci surowa dyscyplina wewnętrzna i mocne związanie człowieka z otoczeniem społecznym. Wrócą te formy życia, które były w Średniowieczu i dzięki którym ludzkość mogła zdobyć trwałe podwaliny moralno- społeczne. W "Nowym Średniowieczu" znajduje najpełniejszy wyraz katolicka doktryna uniwersalizmu. Natomiast w pracy pt. "Źródła i sens rosyjskiego komunizmu" nacisk został położony pod zrozumienie nie tylko sensu zjawiska zwanego komunizmem, ale także innych systemów totalitarnych. Jest zarazem analizą idei (nie tylko marksistowskich), które nagle mogą stać się złowrogie. W tym sensie jako przestroga nie traci swego znaczenia także w warunkach demokracji. Dzieło zostało wydane w czasach, gdy komunizm cieszył się na Zachodzie dużą popularnością i nawet pisarze oraz myśliciele, jak Andre Gide, Roman Rol-land, Jean-Paul Sartre, pozostawali pod jego urokiem. Mało tego, niektórzy myśliciele aktywnie propagowali komunizm, upatrując w nim ratunek dla ludzkości. Książka Bierdiajewa w pewnym sensie była przysłowiowym wsadzeniem kija w mrowisko. Być może uratowała też niektórych lekkomyślnych zwolenników komunizmu przed bezkrytycznym akceptowaniem jego doktryny. Książka Bierdiajewa legła u podstaw wszystkich późniejszych opracowań dotyczących krytycznej analizy komunizmu, a zwłaszcza wcześniejszych uwarunkowań, które pozwoliły na zaakceptowanie i rozwój tej złowrogiej idei właśnie w Rosji. W pewnym sensie jest też przestrogą, mówiącą o tym, że idee, przynajmniej niektóre, chociaż mają pozory Dobra, bywają złowrogie. Stąd też poznanie meandrów myśli ludzkiej, prowadzących do katastrofy, jest ze wszech miar pożyteczne, choćby w tym celu, żeby w stosunku do wszystkich pojawiających się „zbawiennych teorii" zachować dystans i po prostu zdrowy rozsądek, którego niestety brakuje akolitom nowej NEOMARKSISTOWSKIEJ REWIZJONISTYCZNEJ DRODZE działającym również w regionie.
2020-02-15 11:51:08
krzysztofmn: ...a tymczasem dla dorosłych i dla dzieci oglądamy on line kolejny odcinek PiS-owskiej bajki o powołaniu KRS - póki co dowiadujemy się, jak grupa kolesiów awansowanych i nagradzanych przez Ziobrę wzajemnie się polecała i popierała, na dodatek, jak w przypadku żałosnego Nawackiego, bezskutecznie - dzień wcześniej PiS pokazuje klasycznego f u c k a wszystkim Polakom, w szczególności zmagającym się z nowotworami, a twarz Kaczyńskiego znowu wykrzywia grymas demonicznej wściekłości i nienawiści do wszystkiego nad czym sam nie panuje - za oknami wiosna, a na Nowogrodzkiej wyraźne oznaki g a n g r e n y
2020-02-15 12:38:27
krzysztofmn: ...no i rzecz jasna następny rozdział sagi "500+" - ten rozdział zatytułowany jest "Inflacja", młodzi mają dziś pierwszą od 30 lat okazję przy każdych zakupach przekonać się, czym ona pachnie
2020-02-15 13:05:43
tuluza: Coraz więcej funkcjonariuszy odzyskuje pełne emerytury wcześniej zmniejszone w wyniku ustawy dezubekizacyjnej. krzysztofmn może spróbuj, na pewno ci się uda i odzyskasz dawne uposażenie. Może pozytywnie wpłynie to na twoją psychikę i w końcu staniesz się dobrym człowiekiem !!! Trzymam za ciebie kciuki !!
2020-02-15 13:34:57
donekT: ... inflacja na podobnym poziomie była już w grudniu 2011 r. - zdaje się, iż ktoś cierpi na amnezję "WYBIÓRCZĄ".
2020-02-15 14:59:24
jasper: Chamstwo wychodzi zawsze, niestety bycie kanalia nie jest karalne. Co tam onkologia, rak, cierpienie chorych - cham chce wygrac i niewazne metody. Cdn ...
2020-02-15 15:11:44
jasper: Co do lektur jako przestroga - „Mein Kamp” A. Hitlera - „ zaden Zyd nie moze byc czlonkiem narodu”. Potem akcja T4- mordy na osobach chorych psychicznie, homoseksualnych, niepelnosprawnych. Wyeleminowanie tych grup stalo sie elementem ideologii NAZISTOW ! Wracamy do czasow wspolczesnych - kto nie chce niepelnosprawnych dzieci w szkolach ? - PiS. Kto krytykuje Paraolimpiady ? - PiS. Kto nie chce pomoc w opiece nad niepelnosprawnymi dziecmi ? - PiS !! (pamietamy jak traktowano strajkujacych niepelnosprawnych). Kto tworzy strefy wolne od LGBT ? - PiS. Kto nie chcial przekazac 2 mld zl na pomoc chorym na raka (onkologia) ? - PiS !! Ideologia nazistow w Polsce w XXI wieku !!!
2020-02-15 17:29:14
M53: Dlaczego na zdjęciu jest osoba z tabletem/czytnikiem? Wydawało mi się, że powinno się promować czytelnictwo książek w papierowej postaci, jako wiele zdrowszych dla oczu.
2020-02-15 17:32:55
utopiec: jasper Powinno być "Main Kampf"
2020-02-15 18:44:33
krzysztofmn: no nie, utopiec - Mein Kampf, jeśli już chcesz kogoś poprawiać
2020-02-15 18:53:00
jasper: mea culpa - oczywiscie Kampf, teraz widze, ze zjadlo mi f .
2020-02-15 18:55:38
donekT: jasper-Q, jak pewna Pani, uważająca się za związaną z ruchem feministycznym odniosła się względem Bawera Aondo-Akaa??? Czyż czasem nie stwierdziła (bezpodstawnie i krzywdząco dla Pana Bawera), iż powinien swego czasu zostać abortowany? jasper-Q, jak niegdyś również zauważył Nikołaj Bierdiajew, FAŁSZYWA ANTROPOLOGIA stoi u podstaw każdego systemu totalitarnego. Tymczasem jak zwolennicy pewnej opcji politycznej odnoszą się wobec osób podzielających inne poglądy? Przykłady możemy spotkać również w komentarzach na OX, chociażby poprzez odnoszenie się względem innych, cytuję, per "glon", "ameba", "tepe barany" etc. O czym to jasper-Q świadczy???
2020-02-15 22:06:41
jasper: Hitlerowcy nazywali chorych psychicznie, niepelnosprawnych pasozytami. Kaczynski o uchodzcach - „pasozyty i pierwotniaki w organizmach uchodzcow grozne dla Polakow” Czyz nie podobna retoryka ? Slyszelismy przemowienie pana M. Turskiego na obchodach wyzwolenia Auschwitz i jego znamienne slowa - „ Kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana” . To 11 przykazanie - nie badz obojetny ! Dzisiaj miala miejsce inauguracja kampanii prezydenckiej PiS. Kogo tam zobaczylismy przy PAD ? dzialaczy Mlodziezy Wszechpolskiej, tym samych , ktorzy zaslyneli miedzy innymi spaleniem kukly R. Petru. To straszne, bo obecna wladza PiS widzi, ze ludzi powoli ogarnia znieczulica, obojetnosc, brak reakcji na zlo. I dlatego pozwala sobie na dalsze procesy zla, obludy i klamstwa.
2020-02-16 11:32:15
donekT: A tymczasem wizerunki jakich "autorytetów"/dyktatorów ma/miał Robert Biedroń umieszczone na lodówce? Jaką ANTROPOLOGIĘ owi przywódcy reprezentowali? Każdy z nich odnosił się do MARKSIZMU i traktował ludzi instrumentalnie, bez GODNOŚCI. Mao znany był z zamiłowania do spożywania ludzkich płodów, zdaje się, iż zapoczątkował handel organami swoich własnych obywateli i inspirował jednego z najgorliwszych akolitów MARKSA w XX wieku, mowa o wykształconym na Zachodzie Pol- Pocie. Czym trzeba się kierować, aby umieszczać w domu wizerunki takich, a nie innych, postaci? Do czego może prowadzić brak krytyki względem prowadzonej przez wymienionych polityki? Co dana osoba tym sposobem sobą prezentuje?
2020-02-16 19:09:48
jasper: No mozna sie wzruszyc donek, lezke z oka usuwam srodkowym palcem ...
2020-02-16 19:23:12
jasper: „ Każdy kraj winien posiadać pełną niezależność i samodzielność, a prawo każdego narodu do suwerennego rządzenia się w niepodległym kraju, winno być w pełni i nawzajem szanowane. Niepodległe narody i suwerenne państwa budujące ustrój sprawiedliwości społecznej, ustrój socjalistyczny, scementowane wewnętrznie twardą i niezłomną wolą osiągnięcia tego celu, w sposób dla każdego kraju jak najbardziej właściwy. Muszą być jednocześnie jak najbardziej między sobą zwarte, muszą działać wspólnie i jednolicie na zewnątrz, na wielkiej arenie świata, aby wspólnym wysiłkiem i zdecydowaną postawą, wzmacniać ogarniającą całą ludzkość niezwyciężoną ideą pokoju i dążenia do pokojowego współżycia wszystkich narodów świata” . Pan Kaczynski myslal, ze cytuje Dmowskiego a okazalo sie, ze to Gomulka. Szary posel czyli prezes PiS jako zagorzaly komunista potrafi cytowac tylko sobie ideologicznie bliskich mu bohaterow, niestety zdobyte komunistyczne wyksztalcenie nie poparte inteligencja to prawdziwy dramat tego pana. Ale skad to zdziwienie? Przeciez cala jego narracja o walce z ukladem, zagrozeniami plynacymi z zepsutego zachodu itd – wypisz wymaluj wczesny PRL ( pamietna amerykanska stonka ogloszona niebezpieczenstwem dla kraju). Czyzby reinkarnacja tow. Wieslawa ?!
2020-02-16 19:47:42
donekT: Tymczasem co stwierdził niejaki Altiero Spinelli, włoski komunista, znany obecnie jako mentor europejskiej skrajnej lewicy (lewactwa), które zawłaszczyło sobie chrześcijański projekt jednoczenia Europy, w swym sztandarowym dziele pt. "Manifest z Ventotene"? 1) Krytyka państwa narodowego, które jego zdaniem ma stanowić podbudowę totalitaryzmu; 2) Likwidacja autarkicznej, samowystarczalnej gospodarki, uniezależniającej państwo od wpływu innych podmiotów; 3) Ostateczne zniesienie państw narodowych ma stanowić jego zdaniem warunek pokoju w Europie; 4) Kryzys należy postrzegać jako narzędzie umożliwiające niszczenie narodowego państwa i budowę zjednoczonej Europy; 5) Religia i narodowość w przeszłości miały stanowić przyczynę konfliktów w Europie, wobec czego muszą zostać zlikwidowane lub zastąpione nowymi formami wyznaniowości; 6) Przyszłe państwo europejskie ma mieć wymiar MARKSISTOWSKI, przypominam, iż sam Marks zakładał, iż ideały MARKSIZMU można realizować tylko przy zastosowaniu TERRORU, TOTALITARYZMU i poprzez REWOLUCJĘ (ów kryzys?). Projekt Spinellego nieco różni się od obecnej sytuacji- miejsce PROLETARIATU zajął PREKARIAT, dawny LUMPENPROLETARIAT. PS jasper-Q nie tylko Gomułka, również swego czasu Bierut nawiązywał do Dmowskiego- jasper-Q REWIZJONISTO, nie znasz niuansów, którym przeciwstawiali się REWIZJONIŚCI Kuroń, Michnik i inni, "ojcowie chrzestni" współcześnie działającej NEOMARKSISTOWSKIEJ SEKTY.
2020-02-17 06:45:55
jasper: Tak, tak - kazdy glosujacy na A. Dude dostanie plecak od p. Kempy ( mialy dostac dzieci z Alepo) . Idealy polskiego „chrzescijanstwa” nalezy krzewic !!
2020-02-17 07:20:24
jasper: Aleppo - korekta.
2020-02-18 08:49:30
donekT: ... zawsze możesz tam pojechać- na froncie przyda się każdy ochotnik- a co oni zrobili z Chrześcijanami???
2020-02-18 17:16:41
krzysztofmn: teraz tylko dla dorosłych: ⛪ W X wieku Rzym był widownią walk między potężnymi rodami, które próbowały podporządkować sobie Stolicę Piotrową. O urząd papieża walczono nieczystymi metodami: podstępem, przekupstwem i nierzadko morderstwem. Papieże byli wsadzani na tron i strącani z niego, mordowani i więzieni. Przykładowo papież Formosus miał wytoczony proces pośmiertny przez swego następcę Stefana VI, jego zwłoki okaleczono, obdarto z szat, a ciało wrzucono do Tybru. Oburzeni Rzymianie zwrócili się przeciwko nowemu papieżowi, który skończył podobnie. Były to czasy, w których jedna trzecia biskupów Rzymu schodziła z tego świata z pomocą osób trzecich. Na porządku dziennym było duszenie, trucie i wtrącanie do więzienia. ⛪
2020-02-18 17:17:19
krzysztofmn: ⛪W tych właśnie niespokojnych i chaotycznych czasach na arenę wchodzą dwie ambitne i żądne władzy hetery: matka i córka - Teodora i Marozja (890 - 937). Przedstawicielki z rodu Tusculum, pochodzącego z miejscowości leżącej na obszarze słynnych winnic rzymskich Frascati. Teodora w czasie paru lat obsadziła na tronie papieskim kilku swoich ulubieńców, w tym kochanka Sergiusza III (pontyfikat 904 - 911), który cieszył się urzędem aż siedem lat. Po zakończeniu romansu przekazała kochanka swojej piętnastoletniej córce Marozji. Po zakończeniu jednego romansu nawiązywała kolejne. W międzyczasie pomagała innym dostać się na urząd papieski. Najpierw Anastazemu III (pontyfikat 911 - 913), który umarł nagle, potem Lando (913 - 914), który "przypadkowo" wpadł do Tybru podczas procesji. Te nieszczęśliwe wypadki otworzyły drogę na tron jej kochankowi arcybiskupowi Rawenny, który został Janem X (914 - 928).⛪
2020-02-18 17:18:42
krzysztofmn: ⛪ Gdy Teodora umarła w 928 roku, pałeczkę przejęła jej córka Marozja i szybko zaczęła wprowadzać swoją politykę. Przy pomocy swojego drugiego męża Gwidona z Toskanii, najpierw uwięziła Jana X w Zamku św. Anioła, a później kazała udusić go poduszką. Gdy uśmierciła kochanka matki, doprowadziła do obsadzenia na tronie Leona VI, a później całkowicie zależnego od niej Stefana VII (928 - 931). Nie dziwi, że jego też kazała się pozbyć, gdy jej syn, owoc "miłości" z papieżem Sergiuszem III, osiągnął pełnoletniość i mógł objąć tron jako Jan XI (931 - 935). ⛪
2020-02-18 17:21:36
krzysztofmn: itede, itepe,etc, etc... dzieje watykańskiej p o r n o k r a c j i są barwne i ciekawe, przestaje dziwić z ich perspektywy f e t o r jaki od wieków otacza stolicę katolicyzmu, na religii o nich na pewno nie słyszeliście
2020-02-19 00:01:54
donekT: Syneczku- wypisujesz masę bzdur i na kilometry zionie ignorantem. Przedstawiasz pewne fakty, bez zarysowania kontekstu, przyczyny, skutku i konsekwencji. Tym sposobem nie prezentujesz historii, tylko wymieniasz dowolnie dobrane fakty i wplatasz je pod uprzednio wymyśloną narrację, do tego fałszywą. To się nazywa PROPAGANDA/ pół- prawda to kłamstwo. Warto uzupełnić, np. co stoi u genezy Konklawe, od kiedy i jak się kształtowało i jakiej idei realizację, i do czego się odnoszącej stanowi. Co więcej, w odniesieniu do X i XI wieku w Kościele, można wymienić działalność środowiska Cluny, początek oddzielania się papiestwa spod wpływów władzy świeckiej, zwłaszcza po 962 r., Dekret Gracjana, zwiększenie dyscyplinowania kleru (początki wprowadzania przymusowego celibatu). A także zaprowadzanie kultury łacińskiej na rozległych terenach Europy, rozprzestrzenienie ulepszeń technicznych pozwalających np. uprawiać bardziej żyzne gleby, stworzenie podbudowy pod RENESANS XII wieku. Pragnę zauważyć, iż początek zorganizowanego szpitalnictwa można dostrzec u Gwidona z Montpellier, natomiast Sobór Laterański III już w 1179 r. domagał się stworzenia zorganizowanej sieci BEZPŁATNEGO szkolnictwa. Warto przypomnieć, iż XI wiek to okres, kiedy zaczynają powstawać pierwsze zorganizowane uniwersytety, które wówczas BYŁY PLACÓWKAMI KOŚCIELNYMI;) PS Co do PORNOKRACJI, zjawisko faktycznie istniało, zwłaszcza pomiędzy pontyfikatami Sergiusza III i Jana XII (głównie lata około +/- 904- 964) jednak co ciekawe, PORNOKRACJĘ określa się jako nadużycie polegające na OBYCZAJOWYM wywieraniu wpływu i odnosi się głównie do metody. Natomiast polityczne wywieranie wpływu na zwierzchnika Kościoła, fachowo określa się jako CEZAROPAPIZM. Ktoś, nasz lokalny koryfeusz chóru nienawistników, utrzymuje swój honorowy tytuł pierwszego ignoranta portalu OX, wiedzie w tym swój prymat od lat i udowadnia to nam za każdym razem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: