Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (25)

Mamy wprawdzie październik ale większość z nas liczy jeszcze na prawdziwe „babie lato”. Naszym czytelnikom polecamy książki do poczytania przy szklance herbaty czy kawy.

Na początek polski współczesny, sensacyjny kryminał Jacka Galińskiego „Kółko się Pani urwało”. Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do sąsiada z góry, faceta bez nogi. Nie ma mowy, tego munduru mu nie przepuści. Postanawia policzyć się z nim sama. Okazuje się jednak, że facet bez nogi został zamordowany, a ona sama jest pierwszą podejrzaną. Nie pozostaje jej nic innego, jak chwycić rączkę wiernego wózka zakupowego i rozpocząć własne śledztwo. Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora!

Druga pozycja to również sensacyjna powieść dziejąca się współcześnie w Iranie i Szwecji. Autorem jest Zander Joakim, a książka nosi tytuł  „szpieg z Bejrutu”.

Jacob Seger porzucił dawne życie w Szwecji i wyjechał na praktykę do ambasady szwedzkiej w Bejrucie. Na prywatnej imprezie poznaje wojennego fotografa, Yassima. Stają się kimś więcej niż przyjaciółmi, ale szybko okazuje się, że Yassim skrywa jakąś tajemnicę. Któregoś wieczoru w mieszkaniu Jacoba zjawia się niespodziewanie Myriam, która pracuje dla szwedzkiego wywiadu. Jej wizyta wywraca świat Jacoba do góry nogami. W tym samym czasie Klara Walldéen bierze w Szwecji udział w pogrzebie swojego dziadka. Wkrótce po uroczystości jej przyjaciółkę, Gabriellę, zatrzymuje w dramatycznych okolicznościach szwedzka policja bezpieczeństwa. Aby dojść do prawdy, Klara musi złożyć w całość wiele elementów układanki. Ślady prowadzą do Brukseli. Tam okazuje się, że mogą sięgać nawet do Bejrutu. Kto jest przyjacielem? Kto wrogiem? Thriller Joakima Zandera to opowieść o przyjaźni i miłości w cieniu terroru i grożących bohaterom niebezpieczeństw.

Dzieci też w taką pogodę trochę się nudzą. Wiadomo, że jest telewizor, laptop czy telefon, ale może warto zainteresować milusińskich książką „BEZ PIĄTEJ KLEPKI”, której autorem jest Marcin Szczygielski, a autorką ilustracji Magda Wosik.

To czwarta część, po „Czarownicy piętro niżej”, „Tuczarni motyli” i „Klątwie dziewiątych urodzin”, bestsellerowej serii Marcina Szczygielskiego. Po raz czwarty mamy okazję przeżyć koniec świata z niezapomnianymi bohaterami. Tym razem świat spowiła niesamowicie gęsta mgła! Tak gęsta, że jest zakaz poruszania się samochodami i autobusami. Nie widać dosłownie nic na wyciągnięcie ręki. Ludzie, by zapobiec ciągłym wypadkom przy zderzeniach, zakładają gąbkowe kombinezony, a ci, którym nie udało się nabyć tego odzieżowego bestsellera, po prostu owijają się pierzynami i poduszkami. No po prostu koniec świata!

Bardzo wciągająca lektura, pełno magii, mnóstwo dowcipu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, no i najważniejsze, że na ostatniej stronie widnieje napis „Ciąg dalszy nastąpi”.

Jak to zawsze piszemy: zapraszamy do czytania książek w te jesienne popołudnia nie tylko te tytuły polecane na portalu, ale i inne ciekawe, które czekają na nas w bibliotekach.

 

AK

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: