Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (123)

Na najbliższy tydzień chcemy przybliżyć Państwu nowości książkowe, które ukazały się na rynku wydawniczym w 2020 i 2021 roku oraz starszą propozycję dla dzieci.

W lutym 2021 r. na rynku wydawniczym ukazał się kryminalny romans Katarzyny Kieleckiej „Psim tropem”. Bohaterowie z powieści Sedno życia i Piętno dzieciństwa powracają!Edycie i Jędrkowi nareszcie wszystko się układa. Pochłonięci miłością, opieką nad dziewięcioletnim Grzesiem oraz psem Kufą nie dostrzegają, że rodzinne szczęście wisi na włosku.Edyta niepokoi się o swoje zdrowie oraz odkrywa, że mąż ją okłamuje. Nieoczekiwanie pod ich domem pojawia się była żona Jędrka. Ponadto dwaj podejrzani mężczyźni obserwują każdy krok Blińskich. Kiedy podczas spaceru znika Kufa, a po niej Grześ, wydarzenia nabierają tempa.Czy powróciły demony przeszłości?Dwutomowa powieść - Ślady. Psim tropem i Ślady. Rudy warkocz - to połączenie powieści obyczajowej i trzymającego w napięciu thrillera. Znajdziecie tu skrywane latami tajemnice, niewyjaśnione sprawy, zaskakujące zwroty akcji oraz przyjaźń i miłość – w każdej ich odsłonie. Nie zabraknie wzruszeń, refleksji i dreszczu grozy. A wszystko to doprawione ciętym językiem i sporą dawką poczucia humoru. 

 Również w tym roku na księgarskie regały trafił romans obyczajowy Ewy Zdunek „Infolinia złudzeń”. Witaj w naszym bezwzględnym świecie! Jak możemy Cię do niego zwabić?Weronika Ptak podejmuje zatrudnienie w banku. Etat w dużej, stabilnej firmie jest dla młodej dziewczyny jak wygrany los na loterii. Weronika pracuje na infolinii, ale naiwnie ma nadzieję, że jeśli będzie osiągała cele wyznaczane przez przełożonych, z czasem otrzyma wymarzony awans. Mógłby to być dla niej start do prawdziwej kariery i początek nowego, lepszego życia… Tymczasem kierownictwo banku stosuje coraz bardziej wyrafinowane sztuczki psychologiczne, aby manipulować pracownikami. Trwa typowy wyścig szczurów. Słabsi muszą z niego odpaść, wrażliwsi podporządkować się sprytniejszym. Na jaw wychodzą informacje, które zmuszą bohaterkę do zmiany planów…Podwójne sumienie w cenie jednego! Dasz się skusić?

Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska to autorki współczesnego romansu obyczajowego „Gorsza siostra”, który ukazał się na wydawniczym rynku w 2020 roku. Nowa książka autorek "Ogrodu Zuzanny" i "Galopem po szczęście"!Ida ma 25 lat, męża Tomka i dwuletnią córeczkę - Dziunię. Przed rokiem wykryto u kobiety białaczkę. Choroba postępuje szybko i jest wyniszczająca. Mama Idy, Urszula, jest przerażona, chce ratować córkę za wszelką cenę! Okazuje się, że tylko przeszczep może uratować Idzie życie, a niestety, żaden z członków rodziny nie może być dawcą szpiku.Podczas rodzinnego spotkania okazuje się, że wuj Urszuli, benedyktyn z Tyńca, zna rodzinną tajemnicę. Przysięgał milczeć, jednak w tej sytuacji uznaje, że sprawa życia i śmierci zwalnia go z jej dotrzymania. Okazuje się, że jest jeszcze jedna szansa na znalezienie dawcy… półsiostra Uli. Jak zmieni się życie rodziny po odsłonieniu wieloletniej tajemnicy? I czy pojawi się szansa na uratowanie Idy?Daj się porwać tej poruszającej powieści!

Dla najmłodszych mamy książkę Grzegorza Kasdepke  „Inżynier ciucma czyli śrubka młotek i przemądrzałe roboty” Wysoko, wysoko w chmurach, na szczycie strzelistego wieżowca mieści się pracownia inżyniera Ciućmy. Jest to bardzo pracowity wynalazca. Cały czas coś spawa, dokręca śrubki, oliwi zawiasy, wymienia zepsute części i wciąż projektuje coraz to nowe urządzenia i roboty. Nie wszystkie jednak okazują się takie, jak sobie zaplanował... Na przykład taki perkaty P0M0(ts)-NIcK II (nazywany pieszczotliwie Grubaskiem), który niestety wcale nie jest pomocny. Przeciwnie, ciągle przeszkadza i narzeka, że jest głodny! Albo toster o bardzo awanturniczym charakterku czy dość niezwykły sprej…Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. Ona jest po prostu fantastyczna!

Jak co tydzień zapraszamy do spędzenia jesiennych wieczorów z ciekawą książką w ręce.

 

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-23 09:06:53
krzysztof  mm: "1,5 miliona złotych z dotacji z Funduszu Sprawiedliwości dyrektor Fundacji Lex Nostra Maciej Lisowski przekazał Kancelarii Lex Nostra, czyli spółce kierowanej przez jego matkę Janinę Lisowską - wynika z akt kontroli NIK, do których dotarli dziennikarze tvn24.pl. Fundusz Sprawiedliwości to, jak przypominał trzy tygodnie temu Michał Jędrzejczyk z Najwyższej Izby Kontroli, państwowy fundusz celowy. - Oznacza to, że część środków została wyodrębniona z budżetu państwa, czyli pieniędzy nas wszystkich, i przekazana do dyspozycji ministrowi sprawiedliwości na określone cele - mówił. I dodawał: - Powstaniu funduszu przyświecała idea, aby z pieniędzy pochodzących od sprawców przestępstw pomagać ofiarom, a z pieniędzy pochodzących z pracy osób osadzonych finansować ich późniejszą readaptację, późniejszy powrót do społeczeństwa po odbyciu kary pozbawienia wolności. To właśnie NIK szczegółowo zbadała, jak wydawane są pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości. Według kontrolerów łączna wartość "środków wydatkowanych niezgodnie z przepisami, niecelowo, niegospodarnie lub nierzetelnie wyniosła ponad 280 milionów złotych". NIK złożyła pięć zawiadomień o popełnieniu przestępstwa." - tvn24.pl/premium/fundusz-sprawiedliwosci-kontrola-nik-jak-fundacja-lex-nostra-wydawala-pieniadze-z-dotacji-5459703
2021-10-23 12:34:51
jasper: „ Infolinia zludzen“ tytul ksiazki idealnie pasuje do dyplomatolkow w rzadzie PiS. Niestety to nie romans ale dramat !
2021-10-23 12:42:46
jasper: Polecam ksiazke Artura Schneidera „Jak scigane zwierze”, w ktorej bardzo dokladnie, z konkretnymi szczegolami opisal miesiace ukrywania sie w lasach w czasie Holokaustu. W 1968 roku Schneider ( jak wiekszosc polskich Zydow) zostal przez Gomulke wyrzucony z Polski. Mamy XXI wiek, katolicki kraj i w glowie sie nie miesci, ze Polska wyrzuca dzis do zycia w lesie uchodzcow ( dzieci, kobiety, mezczyzn). Na wszystkich spada dzis odpowiedzialnosc za to !
2021-10-23 13:04:14
robespierre: Gustaw Morcinek "Ondraszek"
2021-10-23 13:04:48
robespierre: Gustaw Morcinek przedstawił w książce pt. "Ondraszek" sylwetkę jednego z beskidzkich zbójników, który pozytywnie został zapamiętany przez miejscowych. Tytułowy Ondraszek był postacią historyczną, która żyła na przełomie wieków XVII i XVIII. Autor opisał tego zbójnickiego wudcę na podobieństwo antycznego herosa, stąd jego narodzinom towarzyszyły znaki, posiadał magiczne przedmioty, takie jak np. inkluz, cieszył się autorytetem, sławą, a także niezwykłą sprawnością i siłą.
2021-10-23 13:05:48
robespierre: Dzieje Ondraszka zostały przez autora ujęte na kanwie wówczas panujących stosunków społeczno-ekonomicznych, z wyraźnie opisaną trudną sytuacją chłopów. Główny bohater w zamyśle autora jest wpisany w nurt tradycji chłopskiego oporu wymierzonego w nadużycia władzy świeckiej i wyznaniowej i jest w książce przedstawiony jako duchowy następca Aleksandra Kostki-Napierskiego, Kaspra Piki, czy Stanisława Łętowskiego, a także jako prekursor Pawła Oszeldy, Pawła Stalmacha, Andrzeja Cienciały i pozostałych działaczy narodowych epoki Wiosny Ludów.
2021-10-23 13:06:39
robespierre: Kompania Ondraszka zaprezentowana na kartach dzieła składa się z przedstawicieli różnych narodowości, których łączy wspólna sprawa. Wątek służby późniejszych zbójników pod rozkazami Franciszka II Rakoczego w trakcie powstania antyhabsburskiego został ujęty jako z góry skazany na niepowodzenie, jako opierający się na sojuszu pomiędzy arystokracją i ludem. G. Morcinek wyczerpująco zarysował sprawę ludowej obrzędowości i mentalności chłopskiej. Pozycja niewątpliwie warta jest uwagi.
2021-10-24 08:46:37
święty+Patryk: donusiu zatrzymałeś się w rozwoju na poziomie gimbazy, ale czy to powód by się tym nieustannie chwalić?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: