Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Concordia w Wiśle

W środę, 29 kwietnia br. w kościele ewangelickim, ap. Piotra i Pawła w Wiśle odbył się Koncert z okazji 500 lat Reformacji. Wystąpił chór koncertowy CONCORDIA UNIVERSITY z Portland w stanie Oregon w USA.

Idę koncertu nawiązującą do 500 - lat Reformacji omówił ks. Waldemar Szajthauer. Podkreślił, że Reformacja wniosła wiele impulsów w różne przestrzenie życia tak religijnego jak społecznego, gospodarczego, kulturalnego a także w rozwój oświaty czy opieki społecznej.

 Chór Concordia wykonał utwory wielu kompozytorów - ewangelików z przestrzeni całego okresu 500 - lat Reformacji. Uwzględniając fakt, że koncert odbywał się na Śląsku sięgnęli także do śląskiej pieśni „Jezu mój krasny!” Beautiful Savior . Tekst został zaczerpnięty ze śpiewnika w Mȕnster z 1677 r.

 W koncercie uczestniczyli wierni zarówno Kościoła ewangelickiego jak i rzymskokatolickiego. Wśród gości  koncertu byli m.in.: ks. bp Paweł Anweiler z małżonka, ks. bp senior Jan Szarek z małżonka oraz pani Poseł Aleksandra Cieślar-Trybuś. Podziękowania dla wykonawców na ręce dyrygenta Kurta Berents’a, który jest luterańskim duchownym Kościoła Synodu Missouri, złożył Burmistrz Miasta Wisła a zarazem Kurator Diecezji Cieszyńskiej Tomasz Bujok.

Kościół Ewangelicki w Wiśle był pełen słuchaczy wypełniony po brzegi  -  Każdą pieśń którą wykonali, wprawiali  nas w zachwyt. Nawet w pewnym momencie zastanawiałem się jak  w takim razie będą wyglądać chóry aniołów w Królestwie Bożym. To było super! – podsumowuje występ ks. Jan Byrt

 Organizatorami koncertu były: Parafia Wisła i Szczyrk

 

 

(mat.pras./red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-30 21:51:29
dawidcieszynski: SOLI DEO GLORIA ! <><dc
2015-05-01 06:05:22
adam 2: burmistrzu nie spimy w kosciele
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: