Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

COK zachęca do konkursu

Każdy z nas wie, że pluszowy miś to nieodłączna część dzieciństwa. Brązowy, biały, z klapniętym uszkiem, z łatką lub bez. Nieważne czy brudny i zaniedbany. I tak pozostanie wyjątkowy. I to właśnie z myślą o przyjacielu wszystkich dzieci – pluszowym misiu powstał konkurs, skierowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Jeśli nasze dzieci lubią rysować, kolorować, wyklejać, wycinać zachęćmy je do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy". - Konkursowe zmagania organizujemy z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, a ustanowiony został w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej sympatycznej zabawki – wyjaśnia Gabriela Zbrońska z COK - Każde dziecko ma swojego ulubionego misia lub też zna bajkę o miłym Misiu Uszatku, z której to bajki zaczerpnęliśmy tytuł konkursu. Chcemy umilić dzieciom ten dzień i przy okazji obdarować naszych milusińskich zabawkami. 

Zasada konkursu jest prosta, praca musi przedstawiać misia. - Misiu musi być wykonany dowolną płaską techniką umożliwiającą ekspozycję w antyramach – dodaje Gabriela Zbrońska – dzieci muszą wykonać pracę indywidualnie. Opisane prace prosimy składać do 20 października 2011 r. w „Domu Narodowym”, Dział Upowszechniania Kultury (1 piętro, pok.16, tel. 851 25 20, godz. 8.00-16.00). 

Każda praca powinna być dokładnie opisana drukowanymi literami. Musi zawierać imię i nazwisko, wiek autora, szkołę i klasę oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.

- Rysowanie to świetna okazja do tego, by spojrzeć na świat dziecka jego oczami, spędzić wspólnie czas i połączyć przyjemne z pożytecznym – mówi Marta Gawlas z Cieszyna, mama 6-letniej Dominiki i 7-letniego Krystiana - zawsze ochoczo zachęcam, swoje dzieci do kolejnych konkursów – lubią rysować, robią to jak na swój wiek bardzo ładnie. Konkursy stwarzają im między nimi taką zdrową rywalizację i to jest w tym fajne. Teraz też dzieciaki zabierają się za malowanie swojego ulubionego misia....Popatrzę na to z prawdziwym sentymentem.

Wszystkie nadesłane prace oceni jury i wyłoni zwycięzcę konkursu.-  Najciekawsze realizacje zostaną zaprezentowane w Galerii Domu Narodowego  „Na Piętrze” od 7 do 30 listopada 2011 r. Wręczenie nagród odbędzie się  25 listopada (piątek) o godz. 12.00 – podkreśla G. Zbrońska - Zapraszamy do udziału w konkursie. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: