Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

COK dla przedszkolaków i uczniów

Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy jest organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Tym razem myślą przewodnią będą słowa znanej kołysanki „Z popielnika na Wojtusia...”. Autorką tekstu jest Janina Porazińska.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich.

- Aby wziąć udział w konkursie plastycznym należy opisaną pracę złożyć do 25 marca w COK Domu Narodowym - Dział Upowszechniania Kultury (1 piętro, pok. 16). Praca powinna być wykonana indywidualnie, realizacje zespołowe nie będą brane pod uwagę – informują organizatorzy – Każda powinna być starannie opisana, w opisie powinny znaleźć się dane autora: imię, nazwisko, wiek, szkoła, klasa oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.

Wszystkie nadesłane prace oceni jury i wyłoni zwycięzcę konkursu. Wernisaż oraz wręczenie nagród odbędzie się 6 kwietnia (środa) o godz. 12.00. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie poprzez swoje szkoły. Najciekawsze realizacje zostaną zaprezentowane w Galerii Domu Narodowego „Na Piętrze” od 6 do 25 kwietnia.

- Można powiedzieć, że konkurs, który organizuje cieszyński Dom Narodowy to taki powrót do przeszłości - mówi Dorota Rogal z Cieszyna, mama 2-letniej Małgosi i 5-letniej Kasi - Wspominam tą kołysankę zawsze bardzo miło. Kiedyś kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką śpiewała mi ją babci. Dzisiaj to ja śpiewam ją moim dzieciom i zawsze wtedy mam łezkę w oku, ale nie ze smutku. Ta melodia budzi wiele wspomnień. Moja starsza córeczka postanowiła, że też weźmie udział w tym konkursie i nie mogło być inaczej, przecież to jej ulubiona kołysanka.

 

bsk


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: