Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co zamiast świątecznego konkursu na wystawę?

Dotychczas listopad w Cieszynie był czasem kiedy właściciele sklepików szykowali się do konkursu na najpiękniejszą świąteczną wystawę. W tym roku jednak Zamek Cieszyn ze względu na trudny czas wystąpił z nieco inną inicjatywą.

Rok 2020 jest inny niż poprzednie, tego nie da się ukryć. Inna będzie również odsłona corocznej akcji związanej ze sklepowymi witrynami. Zamek Cieszyn zamiast ogłosić konkurs na najpiękniejszą świąteczną wystawę, zaproponował… metamorfozę okien wystawowych - W pilotażowym przedsięwzięciu wezmą udział studenci grafiki i wzornictwa z Pracowni Projektowania Graficznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Przygotują dla wybranych punktów projekty wystaw, a być może także dodatkowych elementów. Zapraszamy do udziału w nowym przedsięwzięciu właścicieli sklepów, punktów usługowych, lokali gastronomicznych z Cieszyna. O jakie miejsca chodzi? Takie, które wymagają zmian lub odświeżenia wizerunku, ale i te, które działają w „trudnych” lokalizacjach – wyjaśniają przedstawiciele cieszyńskiego Zamku.

Jak będzie wyglądać metamorfoza? Przede wszystkim przedsiębiorca musi być świadomy że to on pokrywa wszystkie koszty związane ze zmianami (projekt jest bezpłatny, jednak wcielenie go w życie może wiązać się z koniecznością dokonania odpowiednich zakupów). Zaproponowane pomysły jednak mają być dostosowane do budżetu, w związku z czym przedsiębiorca może określić to, jakie nakłady finansowe jest w stanie ponieść.

Czy każdy może skorzystać z metamorfozy? - do metamorfozy zostaną wybrane jedynie cztery punkty, ale to dopiero pierwsza edycja metamorfoz i mamy nadzieję, że w przyszłości organizowane będą kolejne – wyjaśnia pomysłodawcy wydarzenia, dodając, że działania związane z metamorfozą potrwają do lutego 2020 roku. Co ważne, projekty wystaw mają być dostosowane do założeń cieszyńskiej uchwały krajobrazowej.

Jak zgłosić swoją witrynę do metamorfozy? Właściciele cieszyńskich sklepów mają na to czas do 13 listopada. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Link tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-09 07:52:01
krzysztof.mm.: ★ Ponad dwa i pół miesiąca od wyborów do inauguracji nowego prezydenta to okres, który Amerykanie nazywają "lame duck", czyli czas "kulawego kaczora" ★ zazdrościmy Amerykanom, my z kulawym kaczorem bujamy się już kilka lat
2020-11-09 07:54:58
krzysztof.mm.: [p.s.: nie bez znaczenia i dodatkowo na naszą niekorzyść jest, że polski kulawy kaczor jest ewidentnie psychicznie chory i patologicznie agresywny, po prostu niebezpieczny dla otoczenia]
2020-11-09 08:31:40
tom lem: .. co tam, dwa i pół miesiąca od wyborów, dwa lata od inauguracji nowej burmistry, a Cieszyn dalej się buja z rozkopaną głęboko ulica handlową w centrum miasta. Mało, że wykopki przed okresem wzmożonego handlu w małych sklepikach, konkurujących ze stanowiskami w galerii stela i okolic Bielska, to cieszyński zamek pod patronatem magistratu nie potrafi zaangażować beneficjata budżetu miasta do przeobrażenia sklepowych witryn. Widocznie studenci z cieszyńskiej "Sorbony" zostali zatrudnieni do projektowania glazury remontowanego basenu przy UŚ, zamiast Ausstellung'ów w mieście ;-)
2020-11-09 11:45:50
koszor: Kaczor kaczorem, ale zobacz na siebie - jesteś coraz bardziej wulgarny, wdajesz się w każdą pyskówkę, z łatwością zrównasz z błotem każdego. Współczuję tym, którzy muszą znosić twój charakter, złości i wulgaryzmy.
2020-11-09 15:08:33
krzysztof.mm.: koszor, skoro się prosisz - nie jestem wulgarny, w pyskówki tu powszechne staram się nie wdawać, czasem nazwę kogoś po imieniu nie zważając na zasady politycznej poprawności - ale to czynię jedynie w stosunku do takich, co sami na te zasady plują i głośno je krytykują, inaczej mówiąc nie mam w zwyczaju z chamami Wersalem dyskutować - i przemyśl to zanim zaczniesz się odgryzać, urażony krytyką twoich idiotycznych poglądów na epidemię covid-19 czy niemiecką ofertą pomocy Polsce w czasie jej trwania
2020-11-09 15:37:29
donekT: krzy-sio+ Nasz portalowy pożyteczny naiwniaku. Oferta pomocy ze strony innego państwa to niewątpliwie szlachetne posunięcie, niestety Berlin, ani żadne inne państwo nie jest instytucją charytatywną. Spójrz na przykład z antyku, dlaczego Rzym odmówił przyjęcia od Kartaginy pomocy żywnościowej w ramach darowizny wynikłej ze wzmożonego zapotrzebowania w związku z: 1) zniszczenie rzymskiego rolnictwa po II punickie; 2) Potrzebami armii operującej w Grecji? Ponieważ nie chciał czuć się zobowiązany względem obcego państwa, dlatego za otrzymane produkty ZAPŁACIŁ. W relacjach międzynarodowych nie ma nic za darmo, każda pomoc, nawet ta przedstawiona jako rzekomo bezpłatna wiąże się z adekwatnym ZOBOWIĄZANIEM, czyli koniecznością poniesienia kosztów w taki, czy inny sposób.
2020-11-09 18:31:55
tom lem: .... dlaczego studenci cieszyńskiego UŚ nie zaangażowali się w zmianę wizerunku witryn przy Głębokie. Chociaż powinni być w tym kierunku kształceni, swój czas studenci wykorzystały pod kierunkiem adiunktki, do manifestacji prawa dysponowania ciałem, nie rozumem ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: