Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Co z Oddziałem Chirurgii Dziecięcej w Cieszynie?

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że Oddział Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zostanie zlikwidowany. Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie dementuje informacje.

Jak informuje Dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie funkcjonowanie Oddziału chirurgicznego dla dzieci – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii – od dnia 1 stycznia 2019 r. zostało uzależnione od posiadania przez Szpital odrębnego oddziału anestezjologii dla dzieci, którego cieszyński Szpital nie posiada. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie zwraca uwagę, iż 20 listopada 2018 r. został ogłoszony projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniający w/w Rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Projekt wydłuża okres dostosowania podmiotów leczniczych do wymogu posiadania odrębnego oddziału anestezjologii dla dzieci i oddziału anestezjologii dla dorosłych do dnia 31 grudnia 2021 roku - informuje Szpital Śląski w Cieszyne. Po czym dodają - dwóch lekarzy, w tym lekarz kierujący przedmiotowym Oddziałem, złożyło wypowiedzenia umów na udzielanie lekarskich świadczeń zdrowotnych w Oddziale chirurgicznym dla dzieci, jednakże Dyrekcja ZZOZ w Cieszynie podjęła działania zmierzające do cofnięcia dokonanych wypowiedzeń lub zatrudnienia w ich miejsce innych lekarzy.

Dyrekcja ZZOZ w Cieszynie nie planuje w najbliższym czasie żadnych zmian organizacyjnych dotyczących Oddziału chirurgicznego dla dzieci - informuje rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie Ewa Herman. 30 listopada w jednym z internetowych serwisów ofert pracy już pojawiła się oferta ZZOZ w Cieszynie, który pilnie poszukuje lekarza kierującego Oddziałem Chirurgii dla Dzieci. 

 

mst/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-05 20:26:49
sofifi1: Na chirurgii dziecięcej w Cieszynie dwa razy uratowano moje dziecko. Lekarzom stąd zawdzięczamy bardzo wiele. To oddział niezbędny!
2018-12-05 21:44:19
Marzanna: Z początkiem lat dziewięćdziesiątych znalazło się tam moje dziecko. Bardzo źle wspominam ten oddział. Dziecko można było odwiedzać tylko w godzinach odwiedzin tj, 2 godziny. Lekarz brał pieniądze na szpital nie dając pokwitowania, w dodatku na wyciągu noga 1,5 cm dłuższa. Niemniej jednak uważam że oddział bardzo potrzebny, czasy też się zmieniły.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: