Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Co z Gimnazjum nr 2 w Skoczowie?

Radni mają ciężki orzech do zgryzienia. Już jutro - czwartek 20 września będą musieli podjąć, bądź odrzucić uchwałę o likwidacji Gimnazjum nr 2 w Skoczowie.

O tym, że pomysł likwidacji Gimnazjum nr 2 w Skoczowie się pojawił portal ox.pl pisał w lutym w artykule „Skoczów będzie wsią”. W kwietniu Komisja Kultury i Oświaty wnioskowała, aby poczekać  z podjęciem tej decyzji do początku nowego roku szkolnego. Teraz sprawa podjęcia tej decyzji wróciła. 

Zgodnie z projektem uchwały, pomysł likwidacji Gimnazjum nr 2 w Skoczowie  spowodowany jest regresem liczby uczniów i zracjonalizowania systemu oświaty w gminie.  –  Młodzieży uczącej się w Gimnazjum nr 2, zostanie zapewniona dalsza edukacja w Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 4. Pracownicy w miarę możliwości zostaną przeniesieni do innych jednostek oświatowych, które prowadzi gmina Skoczów – czytamy w uzasadnieniu. 

W Gimnazjum nr 2 w Skoczowie w tym roku szkolnym uczy się 119 uczniów w 5 oddziałach. W ubiegłym roku uczniów było o 6 mniej. Kadra pedagogiczna stanowi 16 etatów. 

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: