Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co z ciężarówkami na DW938?

Czy DW938 może stać się bardziej bezpieczna? Trwają konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia ruchu tirów na tej drodze.

Ruch samochodów ciężarowych w regionie jest duży. TIRy na DW938 zdaniem wielu osób stanowią duży problem – na tej drodze i tak jest dosyć duży ruch samochodów osobowych, ciężarówki jeszcze go pogłębiają.

Co więcej, samochody ciężarowe mogą stanowić zagrożenie, stąd też pojawił się pomysł ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych na DW938 - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach proponuje pewne rozwiązanie (konsultacje w trakcie) – wprowadzenie czasowego ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych (np. powyżej 20 DMC) w godzinach od 7 do 9 oraz od 14 do 16 – poinformował Wójt Gminy Hażlach w mediach społecznościowych.

Swoją opinie dotyczącą ruchu ciężarówek na DW938 można wyrazić na profilu wójta Grzegorza Sikorskiego, pod postem z informacją na ten temat. 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-21 08:46:58
john: Tylko całkowite ograniczenie powyżej 20 ton może poprawić bezpieczeństwo na tej drodze. I przestańcie już kombinować w gminie bo to jest żenada.Przecież wszyscy wiedzą dlaczego nie chcecie całkowicie zamknąć drogi dla TIRów.
2022-05-21 09:04:46
ET: Ograniczenie powinno być całodobowe i dotyczyć tylko tranzytu niezależnie od wagi. Zaopatrzenie nawet te powyżej 20t musi dotrzeć do firm i sklepów.
2022-05-21 09:53:18
GusGus: Już nie raz pisałem. Wystarczy, żeby policja, itd, robili tam codzienne kontrole szczegółowe TIR-ów. Odechciało by się im tych paru złotych oszczędności na opłatach drogowych. Nie trzeba pisać do zarządu dróg, do wojewody, nie trzeba petycji, głosowania itd. Wystarczy, żeby nasze służby wzięły się do roboty i robiły to do czego są powołane. I nie będzie TIRów na Katowickiej nie za miesiąc, za rok, za dwa, tylko sytuacja poprawi się od jutra. Proste i skuteczne. A nasze władze udają, że coś robią w tej sprawie a sytuacja od lat pozostaje niezmienna.
2022-05-21 18:21:00
RysiekK22: Te kontrole to na początek może być zwykłe wymuszanie przestrzegania limitów prędkości. Wystarczy by tajniacki patrol z kamerami przejechał cało trasę z prędkościo przepisowo . Za każdym przejazdem znalazłoby się kilku(nastu) tirowców trąbiących , oślepiających długimi i wyprzedzających w niedozwolony sposób..a każdemu możnaby za to przywalić komplet punkcików i kilkutysieczny mandat . Po kilku dniach akcji cfaniczkowie - włściciele firm tirowych zaniechaliby wysyłania tirów na te drogę. Władza oczywiście tego nie poczyni bo jest po ICH stronie :( .. a zatem pozostaje aktywność obywatelska , głownie filmowanie i donoszenie, ale można też wysyłać "patrole obywatelskie " czyli auta prywatne jadące przepisowo i tym samym wymuszające spowolnienie na wszystkich szybkich i wściekłych na tej drodze--- do ET "zaopatrzenie" może być dokonane lżejszymi pojazdami, a te cięższe wogóle nie powinny wjeżdżać w miast -ale to już temat związane z koniecznościo ogólnej zmiany Polityki Transportowej w Tym Mieście
2022-05-21 21:24:07
ET: Mówimy tu o realnych i skutecznych działaniach w celu ograniczenia ruchu na DW938. Kontrole pomogą tak samo jak po zwiększeniu taryfikatora mandatów spadła ilość wypadków na drogach. Działanie ma zmniejszyć uciążliwość przede wszystkim dla mieszkańców wiosek przez które przebiega DW938. Zablokować tranzyt a te parę ciężarówek które wiozą towar do biedronek, dino, i hurtowni budowlanych nikomu przeszkadzać nie będzie. Problemem nie są same "TIRY" tylko ich ilość ( ponad 200 szt na godzinę) i nie zrozumie tego osoba która na co dzień nie mieszka przy DW938.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: