Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co Waszym zdaniem powinno powstać w Kończycach Wielkich?

Gmina Hażlach wraz z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach pytają mieszkańców gminy i turystów o preferencje, dotyczące zagospodarowania działki w Kończycach Wielkich. Przypominamy, że projekt zagospodarowania tego terenu jest przedmiotem konkursu dla studentów z Wyższej Szkoły Technicznej.

Działka, której zagospodarowanie jest przedmiotem konkursu, znajduje się obok ścieżki Hrabiny von Thun w Kończycach Wielkich. Hażlach przejął ją od powiatu, a teraz planuje zagospodarować. W jaki sposób? Tutaj dużo zależy od opinii mieszkańców oraz turystów - W 2020 roku odbyły się konsultacje społeczne poświęcone m.in. zagospodarowaniu tego miejsca. Obecnie trwa konkurs wśród studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach mający na celu wyłonić najlepsze prace na zagospodarowanie przedmiotowego terenu. Wnioski z konsultacji z 2020 roku zostały już przekazane studentom. Nie mniej państwa kolejne opinie pomogą lepiej odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców, ich oczekiwania względem wskazanej nowo projektowanej przestrzeni – przekazał wójt Grzegorz Sikorski w mediach społecznościowych.

W ankiecie, poza standardowymi pytaniami o przedział wiekowy oraz o to, czy jesteśmy mieszkańcami Gminy Hażlach, czy turystami, znajdziemy pytania na temat naszych zainteresowań, preferencji wydarzeń w Kończycach (m.in. festyny, turnieje sportowe, wystawy sztuki, czy sadzenie roślin), o infrastrukturę dostosowaną do potrzeb osób z niepełno sprawnościami, problemy komunikacyjne, poziom bezpieczeństwa, preferowane formy aktywności i wiele innych kwestii – istotnych dla planów rozwoju miejscowości.

Link do ankiety dostępny jest tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-26 08:20:26
edward pilich : Chociaż jeden BAR
2022-04-26 18:14:24
67mirex: Chodniki dla pieszych.
2022-04-26 19:52:13
sierżant_Niemyty_Wycior: pomnik Jana Pawła
2022-04-27 00:12:48
donekT: Wedle mojej opinii, na tym terenie dobrze wkomponowałaby się aleja drzew, która najlepiej oddawałaby zaangażowanie samorządu w zagospodarowanie terenu. Posadzone drzewa łączyłyby kolejne generacje mieszkańców i na podobieństwo cieszyńskich magnolii z czasem mogłyby stać się atrakcją kojarzoną z konkretną gminą. Wedle uznania mogłaby to być aleja dębów (nawiązanie do drzew wybijających się już w pobliżu), kasztanowców, lip, czy morw. Równie dobrze mogą tam być posadzone różne gatunki drzew i w ten sposób powstałby mini ogród botaniczny. Aleję można na pamiątkę nazwać imieniem Dobrej Pani z Kończyc. Kiedy drzewa dorosną, dadzą przyjemny cień i umilą pobyt. Pod drzewami może powstać ścieżka edukacyjna, park, można postawić jakiś obiekt pod miejsce spotkań, być może jakiś lokal na poziomie. Jeżeli konkretnego gatunku drzewa zostałyby posadzone w innych charakterystycznych miejscach na terenie gminy, wówczas można by stworzyć cały szlak np. hażlaskich dębów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: