Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co to jest klapa dymowa?

Co to jest wstrząs? Jaka jest jednostka określająca gęstość obciążenia ogniowego? Co to jest klapa dymowa? - Na te i wiele innych pytań znali odpowiedź uczestnicy powiatowego etapu konkursu wiedzy pożarniczej, którzy walczyli o reprezentowanie naszego regionu na etapie wojewódzkim. Konkurs rozstrzygnięto w Strumieniu.

32 uczestników zmagało się z egzaminem pisemnym i ustnym. Konkurs wyłonił reprezentację powiatu cieszyńskiego w konkursie wojewódzkim. W każdej z gmin wybierano reprezentacje do etapu powiatowego, który odbył się w Strumieniu.  Podczas etapu powiatowego wyłoniono 9 szczęśliwców, którzy będą reprezentować nasz region na etapie wojewódzkim.


Poziom mamy tradycyjnie bardzo wysoki. W naszym powiecie mamy się czym pochwalić. Właściwie co roku w eliminacjach wojewódzkich, w grupie laureatów mamy naszą reprezentację. Mamy też średnio co dwa lata, reprezentację na szczeblu krajowym – mówił Prezes ZOP ZOSP RP w Cieszynie Rafał Glajcar.

W kategorii szkół podstawowych najlepszą okazała się Małgorzata Legierska z Istebnej, drugie miejsce zajął Przemysław Żur z Dębowca, trzecie Jolanta Foltyn z Hażlacha. Najlepszą wiedzą w kategorii  gimnazjalistów popisała się Joanna Bujok, drugi był Szymon Legierski z Istebnej, trzeci Jakub Kusz z Cieszyna. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszym był Wojciech Brachaczek z Cieszyna, na drugim miejscu znalazł się Robert Kochutek z Istebnej, a trzecia była Paulina Procner z Wisły.


Zwycięzców nagrodziła Anna Grygierek Burmistrz Strumienia i Marcin Ślęk, członek zarządu powiatu.

KOD

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ fot. Michał Fielek

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: