Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co słychać w skoczowskim OHP?

Biorą udział w zajęciach plastycznych, sportowych, kulinarnych, konkursach i turniejach zarówno na szczeblu lokalnym jak i wojewódzkim. Podejmują działania na rzecz społeczności lokalnej, nawiązują współpracę z różnymi organizacjami. Mowa o uczestnikach skoczowskiego Hufca Pracy, który podsumowuje przed feriami, półmetek roku szkolnego 2021/2022.

Rok szkolny to również czas najaktywniejszej działalności Hufców Pracy. To w tym czasie rekrutują nowych członków, prowadzą różnego rodzaju działania i nawiązują współpracę głównie ze szkołami. Tak też działa Ochotniczy Hufiec Pracy w Skoczowie. Pierwsze półroczne i podsumowania za nimi.  Na początku roku szkolnego 2021/2022 działania w skoczowskim hufcu skupiły się przede wszystkim na rekrutacji nowych uczestników. Komendant, jak i wychowawcy prowadzili zajęcia informacyjne i organizacyjne, zarówno dla osób nowo zrekrutowanych, jak i tych, które dopiero rozważały wstąpienie do Hufca - informuje skoczowski Hufiec. 

Kadra skoczowskiego hufca stawia głównie na zajęcia sportowe, rekreacyjne, kulturalno-oświatowe oraz plastyczne. Warto dodać, że w Hufcu działa Koło Bowlingowe, do którego należą uczestnicy uczący się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Jego członkowie w ubiegłym roku reprezentowali skoczowski OHP podczas Wojewódzkich Mistrzostw OHP w Kręgle. Młodzież należąca do skoczowskiego hufca, chętnie podejmuje wyzwania i bierze udział w organizowanych konkursach i turniejach, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i wojewódzkim. Należy tutaj wspomnieć o takich sukcesach jak: 2 miejsce Alicji Salisz uczennicy ZSTiO w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy BHP, 2 miejsce drużynowo w Siłowaniu na rękę (uczestnicy mogą się pochwalić także indywidualnie zdobytymi medalami) oraz liczne wyróżnienia w konkursach plastycznych (kartka do Powstańca, kartka dla Bohaterów Granic), a z sukcesów pozakonkursowych- uczestniczka naszego hufca Martyna Wolny została wybrana na sekretarza Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP – zwraca uwagę Agata Masternak wychowawca skoczowskiego OHP. 

Jedną z misji Hufca jest kształtowanie postaw prospołecznych i uwrażliwienie na problemy lokalnego środowiska. Hufiec podejmuje działania na rzecz społeczności lokalnej we współpracy z różnymi organizacjami, takimi jak Istebniański Uniwersytet Seniora, Stowarzyszenie Dobrze, że Jesteś oraz Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Pogórzu. Poprzez wspólne działania staramy się kształtować w młodzieży wrażliwość na drugiego człowieka, chęć niesienia pomocy oraz dbałość o środowisko. W ramach popularyzowania lokalnej kultury, tradycji i patriotyzmu w ubiegłym roku zachęciliśmy młodzież do uczestnictwa we wspólnym smażeniu jajecznicy z okazji Zielonych Świątek oraz do złożenia wieńców pod pomnikami zasłużonych dla obronności naszego kraju (w Ustroniu i Skoczowie) w ramach obchodów 11 listopada. W październiku reprezentacja Hufca 12-27 Skoczów miała zaszczyt uczestniczyć w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Nasza delegacja reprezentowała Śląską Komendę Wojewódzką i zaprezentowała się w góralskich strojach regionalnych - dodają.  

Jak podkreśla kadra skoczowskiego OHP wiele z prowadzonych działań nie byłoby możliwych, gdyby nie zaangażowanie młodzieży oraz chęć do współpracy ze strony osób reprezentujących różne organizacje i instytucje. Chcemy podziękować dyrektorom szkół z którymi współpracujemy (Zespół Szkół w Istebnej, Szkoła Branżowa ZDZ w Ustroniu, ZSB Cieszyn, ZSTiO Skoczów), szczególnie pani dyrektor Tatianie Urbańskiej Gruca z ZSTiO w Skoczowie za udostępnienie pomieszczenia, które obecnie służy jako biuro OHP na terenie szkoły oraz przedstawicielom organizacji pozarządowych, szczególnie pani prezes Teresie Kamińskiej z Istebniańskiego Uniwersytetu Seniora za zaangażowanie naszych uczestników do wspólnych przedsięwzięć - dziękuje skoczowski Hufiec Pracy. 

Od początku listopada siedziba Hufca 12-27 Skoczów mieści się pod tym samym adresem co Młodzieżowe Centrum Kariery, ul. Księdza Jana Ewangelisty Mocko 14.  

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: