Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co robią kobiety, żeby się podobać?

Od wieków płeć piękna poddaje się najróżniejszym zabiegom, aby być bardziej atrakcyjną dla mężczyzn. Wielu z nas pamięta program „Pieprz i wanilia” w którym charyzmatyczni Elżbieta Dzikowska i Tony Halik zabierali nas w najbardziej egzotyczne miejsca na naszym globie. W Bibliotece Miejskiej w Cieszynie będzie można zobaczyć wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej pt. „Różne oblicza piękna. Co robią kobiety żeby się podobać?”. Wystawa została zrealizowana na podstawie albumu pt. „Biżuteria Świata”.


W dniach od 8 do 29 października br. w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, będzie można obejrzeć wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej pt. „Różne oblicza piękna. Co robią kobiety żeby się podobać?”. Wystawa została zrealizowana na podstawie albumu pt. „Biżuteria Świata”.  

- Kobiety na całym świecie łączy to samo zmartwienie, czy są wystarczająco piękne i atrakcyjne. Dążenie do ideału piękna w różnych kulturach i zakątkach świata przybiera różne oblicza. Pojęcie piękna kształtuje również tradycja, w imię której kobiety poddają się często okrutnym rytuałom, aby zdobyć zainteresowanie mężczyzn. Jednak najchętniej kobiety ozdabiają się biżuterią. Jak opisuje Elżbieta Dzikowska: „Najbardziej pierwotną ozdobą były zapewne kwiaty, malowanie ciała, a potem tatuaż i skaryfikacja, czyli nacinanie skóry. Do dzisiaj malują swoje ciała w oryginalne wzory Indianie amazońscy, plemiona z południowej Etiopii, dziewczynki z Birmy, kobiety z Madagaskaru. Czasami ma to znaczenie magiczno-obrzędowe, innym razem zdobi, a zarazem chroni skórę przed słońcem i ukąszeniami owadów” - informuje Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Wystawę będzie można oglądać przez trzy tygodnie, od poniedziałku do soboty, w godzinach otwarcia biblioteki.

Prezentacji zdjęć będzie towarzyszył konkurs fotograficzny na najciekawszą stylizację mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Prace w wersji elektronicznej można wysyłać na adres e-mail: czytelnia@biblioteka.cieszyn.pl od 8 do 31 października br.

Nadesłane na konkurs zdjęcia oceni trzyosobowe jury w składzie: Elżbieta Dzikowska - autorka wielu książek, programów telewizyjnych i radiowych, Monika Mol - stylistka i Jerzy Pustelnik - fotograf.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.biblioteka.cieszyn.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

W cieszyńskiej bibliotece można również zakupić album Elżbiety Dzikowskiej pt. "Drzwi i Okna Świata" oraz książkę Romana Warszewskiego "Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki" z autografem.
KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-06 15:46:53
święty_Patryk: będzie niedługo wystawa "Co robił PiS żeby wygrać wybory?" - do uzgodnienia przed czy po procesach karnych tej bandy złodziei, oszustów i aroganckich dyletantów
2021-10-07 16:38:26
miriam11: Sorki Patryku, ale tak mi sie widzi że żadnych procesów nie bydzie :-((
2021-10-07 18:54:44
święty_Patryk: będą, bez dwóch zdań
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: