Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co nowego w skoczowskim OHP ?

Zajęcia informacyjne i organizacyjne, różnego rodzaju warsztaty, wycieczki – tak działa skoczowski Hufiec Pracy. O podsumowanie ostatnich miesięcy prosimy Komendanta 12-27 HP w Skoczowie Jana Szczypkę.

Jak informuje skoczowski Hufiec Pracy początek roku szkolnego 2022/2023  upłynął pod znakiem rekrutacji nowych uczestników. Komendant, jak i wychowawcy prowadzili zajęcia informacyjne i organizacyjne, zarówno dla osób nowo zrekrutowanych, jak i tych, które dopiero rozważały wstąpienie do Hufca. 2 września wzięli udział w Targach Pracy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, które zostały zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Skoczowie. Podczas gdy dorośli mieli okazję zapoznać się z ofertami pracy, uczniowie klas pierwszych szkoły branżowej mogli wziąć udział w rekrutacji do skoczowskiego hufca. Co ważne - od tego roku szkolnego współpracujemy z nową szkołą - z Zespołem Szkół Technicznych w Ustroniu, więc uczniów szkoły branżowej zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą podczas dyżurów wychowawcy w ZST w Ustroniu – informuje skoczowski OHP.

Od początku września ponownie ruszył cykl zajęć plastycznych „Spotkania z wyobraźnią”. Podczas twórczych spotkań uczestnicy OHP mają okazję nauczyć się wielu technik plastycznych, równocześnie rozwijając wyobraźnię oraz inteligencję emocjonalną. Nabyte umiejętności uczestnicy Hufca wykorzystują tworząc na przykład okazjonalne kartki pocztowe.

W ramach zajęć integracyjnych oraz promowania konstruktywnego spędzania czasu wolnego wychowawcy zorganizowali różnego rodzaju wyjazdy i wycieczki. Zaś w ramach dbania o kondycję fizyczną i integrację młodzieży w tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie prężnie działa Koło Bowlingowe OHP, gdzie uczestnicy ze szkoły branżowej pod okiem wychowawców trenują grę w kręgle.

W 2022 roku przypada 40. rocznica powstania Solidarności Walczącej. W związku z tym z inicjatywy Komendanta 12-27 HP w Skoczowie Jana Szczypki w dniu 27.09.2022r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyła się prelekcja nt. "Od Solidarności do wolności" autorstwa Artura Kasprzykowskiego z Katowickiego Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkanie było skierowane do uczestników naszego hufca oraz do Skoczowskiej młodzieży. Prelekcję otworzyła Pani Dyrektor Tatiana Urbańska – Gruca, zaś gościem honorowym spotkania był Burmistrz Skoczowa - Pan Mirosław Sitko - informuje skoczowski OHP.

Ponadto we wrześniu uczestnicy hufca z Zespołu Szkół w Istebnej zaangażowali się w pomoc na rzecz potrzebujących. We współpracy ze stowarzyszeniem „Dobrze, że jesteś” uczestnicy hufca zorganizowali opał na zimę dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają w domu Ojca Pio Istebna - Andziołówka należącego do Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej.

Komendant Hufca zwraca uwagę, iż kolejny raz uczestniczka skoczowskiego hufca Martyna Wolny została wybrana do Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP  na stanowisko sekretarza.

Uczestnicy HP 12-27 Skoczów, angażują się w różne organizowane przedsięwzięcia, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i wojewódzkim. Do takich przedsięwzięć należał chociażby Ogólnopolski Bieg Papieski OHP w Myszkowie-Mrzygłodzie, który odbył się 15.10.2022.

Kadra Hufca pragnie wyróżnić postawę uczestników i ich zaangażowanie. W związku z powyższym zwróciłem się z prośbą do Dyrektora Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o przekazanie bezpłatnych wejściówek na Krytą Pływalnię "DELFIN" w Skoczowie. W odpowiedzi otrzymaliśmy pięćdziesiąt godzinnych biletów, za które serdecznie dziękujemy – dodaje Komendant.

W związku z tym, iż Śląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy otrzymała środki na pomoc socjoterapeutyczną i psychologiczną dla uczestników OHP, również uczestnicy skoczowskiego hufca mogli wziąć udział w specjalistycznych zajęciach. W Zespole Szkół w Istebnej, Szkole Branżowej ZDZ w Ustroniu oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyły się zajęcia grupowe z psychologiem oraz socjoterapeutą, a także indywidualne poradnictwo psychologiczne.

11 listopada uczestnicy OHP ze szkoły branżowej ZSTiO w Skoczowie wraz z kadrą wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości w Skoczowie. Wspólnie odśpiewali hymn, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” w Skoczowie.

Skoczowski Hufiec nie próżnuje. Jak informuje komendant przed OHP kolejne zadania. To czas bożonarodzeniowych akcji i zamknięcia roku. Korzystając z okazji już składamy czytelnikom portalu OX.PL świąteczne życzenia. Wesołych Świąt, spełnienia marzeń i dużo zdrowia  - życzy skoczowski OHP.

 

mat.pras./MSZ

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: