Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co działo się w Chybiu?

Syreny i światła samochodów bojowych w centrum Chybia zaintrygowały wielu przechodniów w poniedziałek wieczorem. Coś działo się w kościele. Dziś już wiemy co!


Wielu poszkodowanych, spore zgrożenie. - W poniedziałek o 18.29 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania, alarmowanie to miało związek z corocznymi ćwiczeniami zgrywającymi jednostek OSP Gminy Chybie, które organizowane są przez Komendanta Gminnego ZOSP RP. Tegoroczne ćwiczenia odbywały się na obiekcie kościoła parafialnego w Chybiu. Scenariusz zakładał pożar podczas prac remontowych w wieży kościelnej - informują strażacy ochotnicy z gminy Chybie.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów z OSP Chybie potwierdzono zgłoszenie. Do środka wprowadzono pierwszych ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony układu oddechowego. - Sukcesywnie prowadzono dalsze działania z chwilą przybycia kolejnych jednostek. Utworzono punkt przyjęcia osób poszkodowanych w ogrzewanym namiocie pneumatycznym, zbudowano zasilanie wodne oraz rozstawiono samochód z drabiną mechaniczną.  Osoby poszkodowane zostały zaopatrywane w punkcie medycznym, a następnie przekazywane przybyłym na miejsce załogom pogotowia ratunkowego - dodają strażacy OSP.

Całość ćwiczeń obserwowali funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skoczowie. Poza wszystkimi jednostkami OSP z Gmina Chybie w ćwiczenia uczestniczyła również drabina mechaniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Cieszynie.

KOD

 

Zdjęcia OSP Mnich

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: