Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co cię boli?

Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna zachęca mieszkańców do udziału w ankiecie, która pomoże w opracowaniu lokalnej strategii polityki zdrowotnej na lata 2023-2028.

W apelu burmistrz podkreśliła, że „zdrowie nasze i naszych bliskich stanowi największe dobro i najważniejszą życiową wartość”. - Warto podkreślić, że jest to pierwsze tego typu działanie, dlatego też każdy głos jest dla mnie ważny i każda opinia, będzie znakiem, w którą stronę polityka zdrowotna naszego miasta powinna podążać. wyjaśniła Gabriela Staszkiewicz.

Badanie potrwa do 16 kwietnia br. i jest anonimowe.

Zaspokojenie zbiorowych potrzeb mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia jest jednym z zadań wynikających z ustawy o samorządzie gminnym. 13 marca br. Gabriela Staszkiewicz podpisała umowę na  opracowanie lokalnej strategii polityki zdrowotnej na lata 2023-2028 oraz opracowanie na tej podstawie dwóch programów polityki zdrowotne dla mieszkańców Miasta Cieszyna wraz z pełnieniem usługi doradczej. - Przez pojęcie „program zdrowotny” lub „program polityki zdrowotnej” rozumiem tu zespół zaplanowanych i zamierzonych działań z zakresu zdrowia publicznego, ocenianych jako skuteczne, bezpieczne i uzasadnione, które polegają na wykrywaniu i zrealizowaniu określonych potrzeb zdrowotnych. wyjaśniła burmistrz.

Badanie ankietowe pozwoli określić potrzeby zdrowotne mieszkańców miasta, a także priorytety, których realizacja ma doprowadzić do poprawy kondycji zdrowotnej i bezpieczeństwa zdrowotnego cieszyniaków. Pytania w ankiecie nawiązują do subiektywnej oceny własnego stanu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. - Ponadto w kwestionariuszu znajdują się również pytania nawiązujące do problemów zdrowotnych, z którymi muszą mierzyć się Państwo najczęściej, a także pytania dotyczące problemów zdrowotnych, które występują u dorosłych członków rodziny. – dodał Gabriela Staszkiewicz.

Mieszkańcy Cieszyna w kwestionariuszu opowiedzą jak radzą sobie ze stresem, ocenią dostęp do świadczeń finansowanych przez NFZ. - Opracowanie lokalnej strategii polityki zdrowotnej dla mieszkańców naszego miasta będzie opierało się nie tylko na odpowiedziach udzielonych przez mieszkańców, ale także na analizie oraz opracowaniu danych pozyskanych z wielu instytucji publicznych, w tym z Głównego Urzędu Statystycznego. – powiedziała burmistrz Cieszyna.

W tej sprawie odbędą się również konsultacje społeczne, podczas których strategia zostanie zaprezentowana. Ostatecznie dokument trafi pod obrady Rady Miejskiej Cieszyna.

Ankieta dostępna jest pod adresem: https://forms.gle/dBhWYhFoTj4Ma2u28 .

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-29 17:02:25
koszor: Pani Staszkiewicz - proszę zająć się czymś, co panią nie przerasta, czego pani nie spieprzy i do czego panią uprawnia stanowisko. To nie jest pani działka. Ale jeżeli już się pani do tego zabiera- proszę bardzo: od kilku miesięcy pediatria w szpitalu nie działa. Do dzieła!
2023-03-29 17:41:59
suski: ratusz i "polityka zdrowotna"... to jakiś falstart przed 1 kwietnia?
2023-03-29 17:52:17
sierżant_Niemyty_Wycior: ale zdjęcie spoko
2023-03-29 18:52:56
altacet: Z tą ankietą to będzie tak samo jak z konsultacjami społecznymi.Dużo szumu i papier głęboko do szuflady,Ważne,żeby siebie lansować.
2023-03-29 20:34:39
Hejo: Kochany Play-u.... jeszcze niech doda ! XD , Żenada
2023-03-29 21:06:44
miszkulant: Mnie boli stan cieszyńskich dróg.
2023-03-30 07:36:50
Mach: Pytanie dosyć groteskowe Pani Burmistrz. By rozwiązać jakieś problemy trzeba mieć moc sprawczą tj. posiadać odpowiednie środki na realizację celu-"co cię boli" by ankieta miała sens. Tymczasem w świetle uchwalonego budżetu- w pozycji ochrona zdrowia, która dodajmy nie jest najważniejszym zadaniem gminy łączne wydatki na ten cel to 1 395 569 zł z czego 985 tys. złotych to zadania związane z przeciwdziałaniem alkoholizmowi i dodatkowo na utrzymanie izby wytrzeźwień w Bielsku gmina nasza przeznacza 126 tys. złotych, 44 tys. złotych przeznaczane jest na walkę z narkomanią a 144 tys. złotych przeznaczone są na politykę zdrowotną a tylko!!!! 2006 zł, słownie dwatysiące sześć złotych na pozostałą działalność, czyli na to "co cię boli" Cieszynioku. Więc szanowna Pani Burmistrz nieco kpi z wyborców wprowadzając taką ankietę, bowiem sprawstwo w tym zakresie gminy jest żadne.
2023-03-30 07:39:50
Mach: A, fotka super, uśmiech mówi nam wszystko.
2023-03-30 07:59:38
hadino: Prawie jak Grinch ;)
2023-03-30 11:41:17
Oko: Od jutra wprowadzić zakaz poruszania się samochodami spalinowymi, likwidacja piecy c.o. na gaz, a dotacje obowiązkowy zwrot, obowiązek zakładania bawełnianych maseczek, które jak wiadomo zatrzymują wydychany CO2.
2023-03-30 16:56:55
św. Patryk.: od jutra progresywny podatek od głupoty i pojutrze oczko jesteś bankrutem
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: