Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cisza! Matura!

Punktualnie 9.00 we wszystkich szkołach średnich zapadnie cisza. Maturzyści przystępują do jednego z najważniejszych egzaminów życia. Od dziś zaczynamy maturalny cykl, a więc garnitury i odprasowane kołnierzyki, pióra w ręce i zdajemy.


Na początek język polski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. 4 maja maturzyści zmierzą się z zadaniami, które sprawdzą ich znajomość z zakresku literatury, kultury i sztuki.  Dzień później w ruch pójdą wzory, rachunki i liczby na maturzystów na obu poziomach czeka rozwiązywanie zadań z matematyki. W piątek maturzyści przystąpią do ostatniego z obowiązkowych egzaminów z języka angielskiego.


Od poniedziałku maturzyści będą pisać kolejno przedmioty, które chcą zdawać jeden z  obowiązkowych przedmiotów lub dodatkowo. W poniedziałek - wiedza o społeczeństwie, historia sztuki, we wtorek - biologia, historia muzyki, w środę- j. niemiecki, w czwartek - fizyka i astronimia oraz filozofia, w piątek - geografia i wiedza o tańcu.
 

W następnym tygodniu od poniedziałku - j. rosyjski, wtorek - informatyka i j. łaciński i kultura antyczna, środa - historia, chemia, czwartek - j. francuski, piątek j. hiszpański.
W poniedziałek 23 maja maturzyści będą mogli zdawać język mniejszości narodowych, język kaszubski i język włoski. Dzień później przedmioty zdawane w języku obcym: matematyka, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka.
Wszyscy maturzyści będą musieli przystąpić też do egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego, terminy ustalane są indywidualnie.
 

Wszystkim maturzystom redakcja Portalu OX.PL, wspominając swoja maturę, składa życzenia połamania pióra i opanowania nerwów. Życzymy powodzenia:) Na pewno zdacie!


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: