Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cisza dla hospicjum

Poezji z nowego tomiku Aleksandry Błahut-Kowalczyk ''Cisza'' wysłuchać można było w środowe popołudnie 12 marca w czytelni i kawiarni literackiej Avion tuż po drugiej stronie Olzy, przy Moście Przyjaźni. Nie był to jednak zwykły wieczorek poezji, a inauguracja w Powiecie Cieszyńskim Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei.

Pola Nadziei to ogólnopolska kampania hospicyjna, w której cieszyńskie Hospicjum św. Łukasza Ewangelisty bierze udział po raz czwarty. Jej celem jest zbieranie funduszy na działalność hospicyjną, a także popularyzacja idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa.

Symbolem kampanii jest żonkil, czyli międzynarodowy symbol nadziei. Nie zabrakło więc ich i w Avionie. Każdy kto przyszedł na poetycko-muzyczną ucztę, a sala kawiarni wypełniona była po brzegi, otrzymał mały żółty kwiatek, który mógł wpiąć sobie do klapy marynarki, czy innej części garderoby. Czytane przez autorkę wiersze pełne refleksji na temat Boga i nadziei przeplatane były piosenkami śpiewanymi przez Martę Bylok z II Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie przy gitarowym akompaniamencie Wojciecha Kaczmarczyka.

Wieczorek poetycko-muzyczny zorganizowały Halina Sajdok-Żyła, laureatka Srebrnej Cieszynianki oraz Małgorzata Szklorz, cieszyńska poetka. Podczas wieczorku można było wspomóc Hospicjum, a także nabyć tomik wierszy napisanych przez nieżyjącego pacjenta hospicjum Stanisława Goli.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: