Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cisownica: Zakończono przebudowę ulicy Jana Ożany

Zakończono prace związane z przebudową 500-metrowego odcinka ul. Jana Ożany w Cisownicy. Pieniądze na inwestycję pochodziły z budżetu Gminy Goleszów.

Prace remontowe trwały w tym miejscu do sierpnia tego roku i zostały podzielone na dwa odcinki. Pierwszy obejmował gruntową przebudowę ponad 250-metrowego odcinka drogi, na której wykonana została warstwa odsączająca, a także podbudowa z kruszywa, wzmocniona dodatkowo betonem popiołowym. Na tym odcinku pojawiła się także nowa nawierzchnia asfaltowa, a dzięki zastosowaniu kostki brukowej wzmocnione zostały pobocza drogi. Wykonane zostało także odwodnienie, do którego wykorzystane zostały korytka betonowe. Na pozostałym, ponad 260-metrowym odcinku wyrównano i wzmocniono istniejącą podbudowę kruszywem kamiennym, a także odtworzono rów, który wyłożono nowymi płytami ażurowymi. Na całym odcinku położono nowy asfalt oraz wykonano zjazdy do posesji.

- Każda zrealizowana inwestycja drogowa w naszej gminie to powód do radości, gdyż jak wszyscy wiemy potrzeby w tym zakresie są ogromne. Chciałabym podziękować mieszkańcom, którzy z cierpliwością i wyrozumiałością doczekali się zakończenia przebudowy, mającej na celu poprawę komfortu przejazdu oraz poziomu bezpieczeństwa – powiedziała Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: