Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cisownica mistrzem gminy w siatkówce!

Niedziela, 23 kwietnia br. była w Goleszowie prawdziwym dniem z siatkówką. Najpierw, przedpołudniem siatkarze Olimpii rozegrali mecz o awans do III ligi, a po południu hala goleszowskiego gimnazjum ponownie wypełniła się kibicami, którzy przyszli podziwiać siatkarzy walczących o najwyższe trofea Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Goleszów.
W meczu o III miejsce spotkały się Dzięgielów oraz ubiegłoroczny mistrz gminy, Goleszów Dolny. Spotkanie praktycznie cały czas przebiegało pod dyktando dzięgielowian, którzy tylko w trzecim secie ustąpili pola dzięgielowianom, przegrywając do 22. Po tym secie przez chwilę wydawało się, że goleszowianie jeszcze postarają się o końcowe zwycięstwo, jednak zawodnicy z Dzięgielowa pozbierali się po porażce w trzecim secie i ostatecznie wygrali czwartą partię do 20, a cały mecz 3:1.
W finale zwycięzcy rundy zasadniczej ligi, siatkarze z Cisownicy zagrali z młodym i bardzo ambitnym zespołem Kisielowa. Szczególnie dramatyczny przebieg miał pierwszy set, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, jednak ostatecznie cisowniczanie triumfowali do 24. Set drugi do 20 wygrał Kisielów i część widzów przewidywała, że może dojść do tie-breaka. Jednak trzecia odsłona to już niesamowita gra Cisownicy która swoich rywali dosłownie zmiotła z parkietu, wygrywając do 10. Także czwarty, jak się później okazało, ostatni set, to dominacja cisowniczan, którzy zwyciężyli do 18. W ten sposób wygrali nie tylko cały mecz 3:1, ale też po raz pierwszy sięgnęli po tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny w Gminie Goleszów.

Najlepszym rozgrywającym ligi wybrano Adama Żwaka z drużyny Dzięgielowa, a najlepszym atakującym Ireneusza Miklera z Kisielowa. Wszystkie uczestniczące w lidze drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody, które wręczyli wspólnie wójt Zbigniew Wacławik oraz przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wisełka. Organizatorami ligi z ramienia Urzędu Gminy w Goleszowie byli Tomasz Jaszowski i Przemysław Misiarz, a mecze sędziowali Edward Gruszczyk i Adam Żwak.

Wyniki finałów:

Mecz o III miejsce:

Dzięgielów – Goleszów Dolny – 3:1 (25:20,25:16, 22:25, 25:20)

Finał:

Cisownica – Kisielów – 3:1 (26:24, 20:25, 25:10, 25:18)


Ostateczna kolejność Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Goleszów w sezonie 2005/2006

1. Cisownica, 2. Kisielów, 3. Dzięgielów, 4. Goleszów Dolny, 5. Goleszów Górny, 6. Leszna Górna, 7. Bażanowice


                    FOTORELACJA Z FINAŁU

źródło: goleszow.pl
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: