Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn/Tesin4mobile

Włodarze obu Cieszynów połączyli ponownie siły i razem będą promować nadolziańskie grody. Tym razem przy pomocy nowoczesnego narzędzia, jakim będzie przewodnik turystyczny Cieszyn/Tesin4mobile, współpracujący z systemem GPS na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, IOS, Windows Mobile. To wszystko w ramach projektu promocyjnego INFO TESSIN II.

Projekt ten jest kontynuacją projektu INFO TESSIN z roku 2012, w ramach którego nasze miasta stworzyły materiały promocyjne wspólne dla Czeskiego Cieszyna i Cieszyna. Powstały więc mapy naścienne i interaktywne, turystyczne i wiele innych materiałów, które przydadzą się nie tylko turystom, ale także cieszyniakom z obu brzegów Olzy – mówi menedżer projektu, Veronika Ovčaříová.  Projekt będzie realizowany do grudnia 2014 roku.

- Oprócz mobilnego przewodnika powstanie także film promocyjny. Miasta mają co pokazać ze swojej ciekawej historii ale także i współczesności – mówi burmistrz Vít Slováček

 

Przewodnik zawierał będzie fotografie i krótkie opisy zabytków i innych atrakcji turystycznych oraz tras spacerowych obu miast w pięciu wersjach językowych. Dostępny będzie również kalendarz imprez i przydatna baza adresowa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w języku polskim i czeskim.

Głos Ludu/ox.pl

źródło: Głos Ludu/ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: