Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńskie Spotkania Poetów

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na spotkanie łączące poezję z prozą i malarstwem. Już w sobotę (17 września) o godz. 15.00 w kawiarni Cafe Muzeum w Cieszynie (ul. Regera 6) Cieszyńskie Spotkania Poetów.

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na Cieszyńskie Spotkania Poetów połączone z finałem konkursu poetyckiego „Kalejdoskop Ziemi Cieszyńskiej” oraz promocję książki Joanny Jurgały-Jureczki „Gdzieś na końcu świata”, do której ilustracje wykonała Mariola Ptak. 

- O wydanej przez cieszyńską Bibliotekę książce tak pisze dr Barbara Grabowska: „Książka  dr Joanny Jurgały-Jureczki, autorki wielu publikacji o tematyce regionalnej, ale i mamy trójki dzieci, adresowana  jest do młodszych czytelników. Bohaterami jej są członkowie tradycyjnej rodziny, na którą składają się: rodzeństwo, rodzice i dziadkowie, mieszkający w Kończycach Wielkich – położonej niedaleko Cieszyna, małej, acz niezwykle urokliwej wsi. „Gdzieś na końcu świata” jest wesołą i pełną refleksji opowieścią o wartościach pielęgnowanych w prowincjonalnym środowisku, w którym podstawowe zasady pozostają niezmienne od  pokoleń, a bohaterowie nie hołdują bezmyślnie nowoczesnym modom i trendom…” - cytuje Magdalena Strządała z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Już w sobotę... - Na spotkanie łączące poezję z prozą i malarstwem zapraszamy 17 września 2011 r., o godz.15.00 do kawiarni Cafe Muzeum w Cieszynie (ul. Regera 6) – zachęcają organizatorzy.

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: