Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyński UŚ ma 50 lat!

Cieszyńska filia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ma już 50 lat! Z tej okazji cieszyński UŚ przygotował kapsułę czasu.

Cieszyńska filia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach powstała dokładnie 15 maja 1971 roku. W tym czasie UŚ przeszedł liczne reorganizacje, jednak studenci wciąż tłumnie przybywają do nadolziańskiego miasta, aby pobierać naukę w dziedzinie sztyki, czy nauk o edukacji.

UŚ w Cieszynie planuje obchody okrągłych urodzin i wspomina swoją historię - 5 maja 1971 roku Ministerstwo Oświaty i Szkolnictwa Wyższego powołało Wyższe Studium Nauczycielskie (WSN) jako Filię Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z okazji tego jubileuszu przygotowaliśmy kapsułę czasu, która zawiera najbardziej znaczące artefakty dla naszego Wydziału. Jest to kilkanaście reprezentatywnych przedmiotów integralnie związanych z podejmowaną od lat działalnością artystyczną, badawczo-dydaktyczną oraz organizacyjną – wyjaśniają przedstawiciele cieszyńskiego UŚ-a.

Wszystkie przedmioty trafiły do tuby – kapsuły czasu, która zostanie zachowana na terenie cieszyńskiego kampusu. Ponownie zobaczyć zebrane przedmioty będzie można w setne urodziny cieszyńskiego UŚ-a, czyli 15 maja 2071 roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-06 16:50:46
M53: "Cieszyńska filia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach powstała dokładnie 15 maja 1971 roku. W tym czasie UŚ przeszedł liczne reorganizacje, jednak studenci wciąż tłumnie przybywają do nadolziańskiego miasta, aby pobierać naukę w dziedzinie sztyki, czy nauk o edukacji." To nowy kierunek "Sztyka" pani redaktor? I czy nie lepiej napisać na końcu notki pełna nazwę, niż zamieścić potworka "UŚ-a"- a tak nawiasem od jakiej nazwy to skrót UŚ-a? Bo o ile wiem, to UŚ jest skrótem od Uniwersytet Śląski, zatem powinno być UŚ-go. I nie ma cieszyńskiego Uniwersytetu Śląskiego, jest wydział tego uniwersytetu. Uniwersytet Śląski mieści się w Katowicach. W Cieszynie najpierw była Filia UŚ w Katowicach, a teraz jest, niestety, tylko wydział tej uczelni. W ogóle pani notka jest strasznie bałaganiarska, ciągle myli pani uczelnię macierzystą w Katowicach z wydziałem cieszyńskim. Czas się zabrać do poważnej pracy, a nie partolić notki.
2021-05-06 17:43:32
tom lem: .. z okazji 50-lecia powstania filii Uniwersytetu Śląskiego, można wybaczyć autorce artykułu skrót UŚ-a, całe szczęście że nie UŚ-i ;-) czyżby redaktorka była absolwentką cieszyńskiego UŚ-u, toby wiele tłumaczyło.
2021-05-06 18:03:59
YaHa: ta strona bardzo często pisze o filii, gdy tymczasem filii już dawno nie ma tylko obecnie jest jeden z Wydziałów Uniwersytetu Śląskiego,wcześniej były to dwa Wydziały (zaraz po reorganizacji)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: