Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyński szpital i sprzęt z serduszkiem

Dziś przez wszystkie przypadki odmieniana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierają datki na rzecz WOŚP, sztaby organizują wydarzenia towarzyszące 31. Finałowi, z którego dochód przeznaczony jest na walkę z sepsą. A Szpital Śląski w Cieszynie przypomina – u nas także sprzęt z serduszkiem ratuje zdrowie i życie.

- Z całego serca zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej wielkiej inicjatywy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na walkę z sepsą, a Orkiestra gra dla wszystkich – małych i dużych. - zachęca szpital.  
Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Blisko połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.


- Szpital Śląski w Cieszynie od 1995 r. nieprzerwanie otrzymuje wsparcie od Fundacji, nawet w czasie pandemii. Sprzęt z czerwonym serduszkiem, który znajduje się m.in. w Oddziale Neonatologicznym, Oddziale Geriatrycznym i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, uratował niejedno ludzkie życie – przypomina Czesław Płygawko, dyrektor cieszyńskiego szpitala.

W dniu finału warto przypomnieć pamiętną wizytę Jerzego Owsiaka w Oddziale Neonatologii, który od 2016 roku nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: