Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyński rynek pełen strażaków? Spokojnie, to pokazy.

W piątek (07.06.2019) płytę cieszyńskiego rynku opanowali strażacy. Na szczęście nie była to interwencja związana z pożarem, czy też innego rodzaju zagrożeniem, a pokazy związane z międzynarodową konferencją samorządów Polski i Czech. Strażacy przygotowali stanowiska, na których prezentowali różnego rodzaju zagadnienia i krótką prezentację, nawiązującą do współpracy transgranicznej jednostek.

Pokazy na cieszyńskim rynku trwały przez kilka godzin. Strażacy przygotowali łącznie 5 stanowisk, na których przygotowano materiały i informacje, dotyczące ratownictwa przy określonych zdarzeniach. Osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się kilku ciekawych faktów na temat ratownictwa wysokościowego, pożarów wewnątrz obiektów, zobaczyć quada biorącego udział w poszukiwaniach i poznać procedury związane z tego typu działaniami, poznać tajniki ratownictwa medycznego i przekonać się, w jaki sposób wyglądają interwencje związane z ratownictwem drogowym.

- Przygotowano również symulację wypadku. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe. Zgodnie ze scenariuszem na moście łączącym Polskę i Czechy doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie było wywołane poślizgiem jednego z pojazdów. Interweniowały polskie i czeskie zastępy. Na miejscu pojawiło się JRG Cieszyn i grupa z czeskiej jednostki straży pożarnej. Każdy zastęp zajął się jednym samochodem. Zadanie polegało na wyciągnięciu osób poszkodowanych z pojazdów (każdym samochodem według scenariusza podróżowały dwie osoby) i przekazaniu ich pogotowiu ratunkowemu – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W pokazach brało udział wielu strażaków, a stanowiska przygotowane przez ratowników cieszyły się dużym zainteresowaniem. Scenariusz pokazów przewidywał podjęcie współpracy między jednostkami straży pożarnej z Czech i z Polski, ratownicy przeprowadzili akcję sprawnie i bez problemów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-08 16:17:07
bronek91: Mam rozumieć, iż całą akcją z postumentu dowodził św. Florian. Już niedługo grupującym się pod wizerunkiem świętego na rynku jednostkom/elementom społecznym spod znaku lewactwa (nie lewicy) może zacząć przeszkadzać, o ile już nie przeszkadza, przesłanie kulturowe, jakie postać FLORIANA ze sobą niesie. Podejrzewam, iż projekt zburzenia lub przeniesienia rzeźby do lamusa mógłby spotkać się z oporem, zatem pewne środowisko POSTANOWIŁO PRZEJĄĆ SYMBOL. Konsekwentnie prowadzony projekt został już zapoczątkowany. Teraz! tylko poczekać, aż VAGINA (SIŁA kobiet) zacznie górować nad wieżą cieszyńskiego ratusza. W imię POSTĘPU!
2019-06-08 20:27:03
marcinkoz2910: Niektórzy to powinni wziąść do ręki trep i uderzyć się nim w łep
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: