Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyński Ratusz doczeka się remontu

Informacje, dotyczące planowanego remontu cieszyńskiego ratusza pojawiają się już od jakiegoś czasu. O tym, że określone kroki zostaną podjęte w 2019 roku, informował już plan inwestycji na rok 2019 (dostępny na stronie Urzędu Miejskiego w Cieszynie), który w punkcie 22 informował właśnie o realizacji pierwszego etapu remontu cieszyńskiego ratusza.

W przypadku cieszyńskiego ratusza kwestia związana z remontami lub ewentualną modernizacją jest utrudniona. Wszystko za sprawą faktu, że obiekt jest budynkiem zabytkowym, w związku z czym dużo do powiedzenia ma konserwator zabytków. Jak się jednak okazuje, działania związane z odnowieniem siedziby Urzędu Miejskiego w Cieszynie są planowane, część z nich może zostać wdrożona w życie już wkrótce.

Końcem lutego 2019 roku władze miasta poinformowały o pracach nad dokumentacją projektowo-kosztorysową dotyczącą remontu budynku. Remont miałby obejmować wieżę Ratuszową, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie renowacji i nowej kolorystyki elewacji, a także dostosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych w tym budowa windy zewnętrznej — Modernizacji poddane zostać ma również podwórze pomiędzy budynkiem Ratusza a budynkiem kościoła. Ponadto wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa. Budynki zostaną osuszone, a także przystosowywane do obowiązujących przepisów ochrony przeciwpożarowej – wyjaśniają władze miasta.

Aktualnie nie wiadomo kiedy faza projektów i kosztorysów przejdzie w fazę działań. Wartość opracowanej dokumentacji to około 115,000 zł.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-27 16:35:35
bronek91: Teraz tylko poczekać, aż innowacji ulegnie obsługa personalna miejscowego magistratu. W końcu zawsze lepiej obsługę urzędu zlecić prywatnemu podmiotowi zewnętrznemu wyłanianemu w drodze przetargu. Z pewnością byłyby oszczędności dla miejscowego samorządu (np. więcej można by przeznaczyć na NGO). Dziwię się, iż obecna zmiana w powiecie i cieszyńskim samorządzie jeszcze nie zerwała z powierzaniem tak ważnych czynności osobom zatrudnionym przez podmiot publiczny. Gdyby za obsługę urzędu byłyby odpowiedzialne osoby zatrudniane przez prywatne firmy, z pewnością poprawie uległaby jakość i szybkość przeprowadzanych procedur, inwestycji czy remontów. Efekty proponowanego rozwiązania, czyli poprawę, postęp itd. widać np. chociażby po funkcjonującym w ramach powiatu transporcie zbiorowym.
2019-02-27 16:48:23
bronek91: Cytat→ „podwórze pomiędzy budynkiem Ratusza a budynkiem kościoła. Ponadto wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa. Budynki zostaną osuszone”← cytat Zaraz… czy czasem nie mamy do czynienia z sytuacją, którą niektórzy mogliby (a nie musieli) potraktować jako wspieranie utrzymania nieruchomości związku czy wspólnoty wyznaniowej przy okazji wykonywania robót publicznych??? Przecież przez klakierów, popleczników i apologetów obecnej ekipy zapowiadany był !!!ROZDZIAŁ!!! instytucji wyznaniowych od publicznych?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: