Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńska Karta Miejska

Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie, rozpoczyna się akcja wdrażania nowej formy biletów w cieszyńskiej komunikacji miejskiej. Elektroniczne bilety, czyli karta miejska ma zastąpić znane dotychczas bilety w formie papierowej. Urząd Miejski w Cieszynie oraz cieszyński Zakład Gospodarki Komunalnej zapraszają na serię spotkań z mieszkańcami, podczas których działanie karty miejskiej zostanie przedstawione w praktyce.

- Wprowadzenie systemu do elektronicznego zakupu biletów to kolejny etap w rozwoju cieszyńskiej komunikacji. To również duży komfort dla mieszkańców, którzy korzystają z autobusów oraz dla turystów odwiedzających miasto. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wdrażanie innowacyjnego systemu może budzić w wielu osobach pewne obawy, dlatego też w planach mamy przeprowadzenie kampanii informacyjnej, w której przedstawione zostaną działania przybliżające nowy model płatności za przejazdy autobusami cieszyńskiej komunikacji miejskiej i zasady korzystania z karty miejskiej – informuje Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Urząd Miejski oraz Zakład Gospodarki Komunalne w dniach 12, 13 i 19 stycznia 2019 roku planuje przeprowadzić kampanię informacyjną, dotyczącą nowej formy biletów. Osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału w pokazach, pracownicy ZGK oraz wolontariusze wyjaśnią, w jaki sposób korzystać z biletów elektronicznych. Pokazy będą miały charakter praktyczny i będą odbywały się w autobusach.

Jak wskazują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Cieszynie, odpowiednim jednostkom miejskim zależy, aby użytkowanie karty miejskiej stało się podstawową formą płatności za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. W mieście prognozuje się wydanie około 5000 kart miejskich. Pierwsze kart zostały już wydane – od 3 do 17 grudnia na podstawie złożonych wniosków kartę otrzymało 737 osób. Wnioski można złożyć online, formularz dostępny tutaj.

Karty miejskie będą miały charakter imienny, we wniosku o jej wydanie należy podać imię (imiona), nazwisko, numer pesel, datę urodzenia, numer dowodu tożsamości, a także adres e-mail i numer telefonu. Istnieje możliwość założenia karty miejskiej dla kogoś – wtedy w formularzu zaznacza się pole, informujące, że użytkownikiem karty będzie osoba inna, niż wnioskodawca, wtedy też trzeba będzie uzupełnić odpowiednie dane osoby, na której dane ma zostać wydana karta. Do formularza należy również dołączyć zdjęcie użytkownika karty.
Z tradycyjnych biletów będzie można korzystać jeszcze do 31 stycznia 2019 roku. Następnie opłaty za przejazd będzie można dokonać: korzystając z karty miejskiej, opłacając przejazd za pomocą karty zbliżeniowej (Mastercard lub Visa), opłacając przejazd za pomocą telefonu z funkcją NFC, opłacając przejazd za pomocą aplikacji MoBilet, opłacając przejazd u kierowcy (ta metoda wiąże się z poniesieniem wyższej opłaty za przejazd).

Wszyscy zainteresowani sprawdzeniem działania Karty Miejskiej w praktyce mogą wziąć udział w spotkaniach, które odbędą się według poniższego harmonogramu:

12.01.2019 r. (sobota)
9:00 – 9:45 Kalembice Szarotka – kierunek do centrum,
10:00 – 10:45 Węgielna – kierunek do centrum,
11:00 – 11:45 Szymanowskiego,
12:00 – 12:45 Moniuszki Cmentarz,
13:00 – 13:45 Kościuszki – kierunek do centrum,
14:00 – 14:40 ks. Tomanka – kierunek z centrum,

13.01.2019 r. (niedziela)
9:00 – 15:00 Rynek

19.01.2019 r. (sobota)
9:00 – 9:45 Kossak-Szatkowskiej – kierunek z centrum,
10:00 – 10:45 Krasna Gruszka – kierunek do centrum,
11:00 – 11:45 Bobrek Wschód,
12:00 – 12:45 Marklowice Lakiery – kierunek do centrum,
13:00 – 13:45 Błogocice.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-09 20:45:39
elkat: To chyba nie do końca aktualne, bo dziś poinformowano, że papierowe bilety będą funkcjonować do czerwca.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: