Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńska Biblioteka znów będzie otwarta

Po pięciu miesiącach po pożarze, cieszyńska Biblioteka znów otworzy swoje podwoje - 5 czerwca otwarta zostanie Wypożyczalnia dla dorosłych i Pracownia multimedialna Twoje Media.

Przypomnijmy, do pożaru w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie doszło 30 stycznia br. [Zobacz wideo: Pożar w wypożyczalni  i Ewakuacja na Głębokiej ] Źródło ognia zlokalizowane zostało na I piętrze w pomieszczeniu Wypożyczalni dla dorosłych. Zapaleniu uległ drewniany strop w miejscu, gdzie przewód kominowy stykał się z drewnianym elementem stropu. Ogień rozprzestrzenił się dalej na dwie drewniane belki stropowe pomiędzy I i II piętrem budynku. Zniszczeniu uległo biurko, wyposażenie, w tym książki i audiobooki, dwa komputery. Na domiar złego rozszczelniła się instalacja i pomieszczenia zalało.

Biblioteka ogłosiła akcję zbierania książek, żeby odbudować zbiory – akcja promowana również na naszym portalu [zobacz: Pomóż odbudować księgozbiór! ] okazała się ogromnym sukcesem - około 10 tysięcy książek trafiło do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie z różnych zakątków Polski a nawet zza granicy. Efekt zbiórki przedstawia nasz materiał wideo: Pomoc przerosła najśmielsze oczekiwania.

- Zebraliśmy bardzo dużo książek. Nie da się zliczyć ich ilości, chyba, że przeliczając na tony. Pomoc Bibliotece Miejskiej w Cieszynie płynęła niemal z całej Polski, a nawet z zagranicy – często od cieszyniaków, którzy kiedyś korzystali z zasobów biblioteki, a obecnie mieszkają poza granicami kraju – wyjaśnia Izabela Kula, dodając – Największą ilość książek przekazały nam fundacje, biblioteki i osoby prywatne, które solidaryzowały się z nami. Z pomocą rzeczową i finansową pośpieszyły zaraz po pożarze również firmy: Daedong System Poland Sp. z o.o., Castorama Sklep w Cieszynie i Hotel Liburnia.

Równolegle do zbiórki książek w bibliotece trwały prace remontowe, w końcu udało się je ukończyć i Wypożyczalnia znów zostanie otwarta dla Czytelników: - 5 czerwca po pracach remontowych otwieramy Wypożyczalnię dla dorosłych i Pracownię multimedialną Twoje Media – informuje Izabela Kula, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, zachęcając wszystkich czytelników do odwiedzin i skorzystania z bogatej oferty.

Koniec remontu nastąpi 13 maja. Pomieszczenia wypełnią się regałami, ladą biblioteczną, na niej staną komputery. Na końcu wniesione zostaną księgozbiory i zbiory specjalne. Książki trafią na półki i pozostanie już tylko czekać na wiernych czytelników.

- Hojność darczyńców sprawiła, że czytelnicy mogą liczyć na wiele nowości wydawniczych. Straty udało się uzupełnić bardzo dobrymi pozycjami książkowymi i audiobookami. Miłośnicy czytania będą mieli w czym wybierać – podkreśla Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, kierując swoje podziękowania w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do odnowienia księgozbioru i wspierali bibliotekę również w każdy inny sposób: - Pozyskane od darczyńców książki świadczą o sympatii i przychylności, jaką wzbudza Biblioteka Miejska w Cieszynie, zaś ilość ofiarowanych książek i pomoc, która płynęła z całej Polski, a nawet od osób z zagranicy, to najlepsza rekomendacja dla miejsca, które tworzą ludzie z ogromną pasją i zaangażowaniem.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-05-10 10:57:07
Przepierón: Ciekaw jestem na czym polegał remont? Czy tylko \"starej damie\" zrobiomo makijaż, czy remont był kompleksowy tzn. wymiana komina oraz ogrzewania na ekologiczne, gazowe. Pożyjemy zobaczymy.
2017-05-10 17:50:22
modial791: Byleby znowu pożaru nie było. Teraz się będę bał tam iść.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: