Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńscy strażnicy miejscy chcą odwołania komendanta

Komendant cieszyńskiej straży miejskiej został kilka dni temu złapany przez policję na kierowaniu samochodem po spożyciu alkoholu. Cieszyńscy strażnicy żądają odwołania swojego szefa.

- Komendant dalej pracuje. Gdyby w takiej sytuacji znalazł się któryś z nas, wyleciałby od razu z pracy. Uważamy, że komendant powinien ustąpić ze stanowiska - denerwują się cieszyńscy strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godziną 23 w Cieszynie. Komendant - jak opowiadają strażnicy - pił wcześniej piwo w jednym z barów w al. Łyska. Na ul. Podjazdowej (niedaleko mostu granicznego) prowadzona przez niego skoda felicia została zatrzymana do policyjnej kontroli. Komendant został zabrany na komendę, gdzie dmuchał w alkomat. Miał 0,43 promila w wydychanym powietrzu. Drugi pomiar wykazał 0,48 promila.

- Nie jest to przestępstwo, a wykroczenie. Na razie komendant nie był jeszcze przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia. Dopiero po przesłuchaniu będę mógł coś więcej powiedzieć - mówi aspirant sztabowy Ireneusz Korzonek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Kazimierz Płusa, komendant cieszyńskiej straży miejskiej, przyznaje, że prowadził samochód po wypiciu alkoholu. - Nie zdawałem sobie sprawy, że jestem pod takim wpływem alkoholu, zawiódł mnie organizm. To zdarzenie miało miejsce po służbie i dlatego nie należy go wiązać z moją pracą. Zrobiłem jednak źle i poniosę przewidzianą prawem karę. Decyzja o tym, czy dalej będę komendantem, należy do władz miasta. Jeśli nacisk na to, żebym ustąpił ze stanowiska będzie duży, to po prostu ustąpię - mówi Płusa. - Nie ma ludzi świętych - dodaje.

Władze miasta na razie nie podjęły żadnej decyzji. - Sprawę musi przede wszystkim rozstrzygnąć sąd - mówi Bogdan Ficek, burmistrz Cieszyna.

Komendant Płusa ma 44 lata. Wśród swoich podwładnych ma oponentów. Nieoficjalnie w Cieszynie mówi się, że to właśnie niezadowoleni z rządów komendanta strażnicy donieśli policji, że Płusa po wypiciu alkoholu wsiadł do auta. Za jazdę po użyciu alkoholu grozi grzywna oraz zakaz kierowania samochodem.

źródło: gazeta.pl
dodał: S.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: