Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńscy karatecy najlepsi na świecie! Przywieźli aż sześć medali

W niemieckim Sandersdorf-Brehna w miniony weekend (15-16 czerwca) odbywały się Mistrzostwa Świata Karate organizowane przez World JKA Karate Association. Z sześcioma medalami, w tym trzema złotymi, wracają zawodnicy i zawodniczki cieszyńskiego Klubu Sportowego Shindo.

Mistrzostwa były otwarte - udział w nich mógł wziąć każdy klub karate shotokan. Z Cieszyna na zawody pojechała piątka zawodników i zawodniczek: Michalina Szymala, Roksana Bączek, Piotr Szymala, Filip Chitryniewicz i Piotr Szafarczyk.

Ze złote medale wywalczyli: Michalina Szymala (w konkurencji Kata 8-9 lat od 4 kyu), Roksana Bączek (w konkurencji Kumite 16-18 lat) oraz Piotr Szymala (kategoria Kata seniorów +40 lat). Ze srebrem do Cieszyna wróciła także Michalina Szymala (w konkurencji Kumite 8-9 lat) i Filip Chitryniewicz (Kumite, 16-18 lat). Brązowy krążek wywalczył Piotr Szafarczyk, który rywalizował w konkurencji Kumite w przedziale wiekowym 16-18 lat.

Jak informuje klub, wszystkie konkurencje dla zawodników powyżej 14 roku życia rozgrywane były na gołe pięści - to była spora nowość dla cieszyńskich karateków. Szczęśliwie mieli odpowiednią ochronę na zęby.

Gratulujemy sukcesów!

kr/mat.pras. 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: