Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszynianka: Andrzej Wąsowicz (Wisła)

Prezentujemy sylwetki laureatów tegorocznej Srebrnej Cieszynianki, wyróżnienia przyznawanego od 1997 roku co roku 11 listopada podczas uroczystej gali w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Sylwetka Andrzeja Wąsowicza, laureata Srebrnej Cieszynianki 2015.

Andrzej Wąsowicz ur. 1952 r. w Głubczycach. Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej w Warszawie rozpoczął pracę w Wiśle. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora obiektów sportowych Polskiego Związku Narciarskiego, jest między innymi dyrektorem skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle. Ponadto pełni funkcję wiceprezesa PZN, a od trzech kadencji jako prezes kieruje pracami Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

W czasie pełnienia wymienionych funkcji, przy wsparciu Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, doszło do największych inwestycji sportowych w historii Wisły, budowy skoczni narciarskiej K-120 w Wiśle Malince oraz modernizacji tras biegowych wraz z budową strzelnicy biatlonowej na Kubalonce.

ndrzej Wąsowicz od samego początku jest Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego zawodów letniej FIS Grand Prix i zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich, rozgrywanych na skoczni w Wiśle Malince. W uznaniu za dobrą organizację dotychczasowych zawodów, Wisła po raz pierwszy w historii przez dwa dni będzie gościć skoczków i kibiców podczas Pucharu Świata w roku 2016.

Andrzej Wąsowicz w latach 1988-2003 był prezesem Klubu Sportowego Wisła w Wiśle, a później KS Wisła Ustronianka. W tym okresie przeprowadzono modernizację skoczni narciarskiej w Wiśle Łabajowie Przez trzy kadencje pełnił również funkcję Radnego Miejskiej Rady Narodowej w Wiśle, a w latach 1990-94 był członkiem Zarządu Miasta Wisła.

Za swoją działalność Andrzej Wąsowicz został odznaczony: Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną i Złotą odznaką Zasłużony dla Sportu Polskiego, Srebrną i Złotą odznaką honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Laureat posiada również wszystkie odznaki i odznaczenia nadawane przez Polski Związek Narciarski.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-11 17:41:37
Ki-koker: Trochę mu skrócono życiorys. Pracę na placówce w Wiśle rozpoczął grubo przed studiami.
2015-12-11 19:07:28
wislanin135: to nie dobry wybor, szkoda ze nie odniesiono sie do jego \"kariery\" w wopie na Kopydle.... ludzie nie wspominaja tego Pana dobrze... ale dzis to juz chyba nikogo nie interesuje .. a szkoda
2015-12-12 11:05:54
koszor: Czyli faktycznie całe te wyróżnienia dawają byle komu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: