Cieszynianin wygrał w skata

W miniony weekend w Katowicach - Giszowcu odbyły się XXVIII Indywidualne Mistrzostwa Polski w grze w Skata. Rywalizacja obejmowała kategorie: seniorów (zawodnicy, którzy ukończyli 60 lat), kobiet i juniorów (do lat 21).
Mistrzostwa będzie wspominał na pewno najlepiej Paweł Jabłoński junior sekcji skata KS MOSiR Cieszyn, który zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów. Jest to pierwszy tak duży sukces w klasie mistrzowskiej dla zawodnika naszej ”młodej” sekcji skata. Cieszę się, że moja obecność jako kapitana drużyny pozwoliła w decydujących momentach podpowiedzieć oraz obrać strategie gry, która doprowadziła Pawła do tego wyniku – mówi Jacenty Jabłoński kapitan drużyny KS MOSiR Cieszyn
 
Paweł Jabłoński gra również w I drużynie sekcji, która rozpoczęła rozgrywki w II lidze.
Zdobyty tytuł IMPJ pozwoli Pawłowi Jabłońskiemu na start w Mistrzostwach Świata które odbędą się w tym roku w Karpaczu w dniach 28.09. – 07.10.2012 r.
Poniżej tabela wyników:
  1. Jabłoński Paweł KS MOSiR Cieszyn - 4029 pkt.
  2. Wojaczek Łukasz LKS Lyski - 3628 pkt.
  3. Dąbrowski Mateusz KWK BOLESŁAW ŚMIAŁY Łaziska G. - 3479 pkt.
W rozgrywkach jednocześnie Mistrzostwach Polski 2012 w kategorii kobiet (zeszłoroczna brązowa medalistka) Aleksandra Rzękęć zajęła V miejsce na 24 startujące kobiety.
Pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu oraz zaprzyjaźnionym sekcjom skata, które gromkimi brawami i okrzykami „ BRAWO CIESZYN” gratulowali naszemu juniorowi odbierającemu medal i puchar na mistrzowski tytuł.
Naprawdę czułem w sercu gorącą radość i dumę patrząc na syna, że taki sukces w „stolicy” Śląska odniósł zawodnik z Cieszyna. Miasto Cieszyn coraz więcej już znaczy na „skatowej mapie” kraju i nasza sekcja skata jest rozpoznawalna i ceniona wśród miłośników tej gry. - relacjonuje zawody w Giszowcu - Jacenty Jabłoński.
 
JB
źródło: ox.pl/materiały prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją