Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszynalia 2014 rozkręciły się na dobre

19 maja studenci w Cieszynie oficjalnie rozpoczęli swoje trzydniowe święto. Inaugurację Cieszynaliów uświetniły występy grup artystycznych działających przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Część oficjalną zakończył projekt ''Renowacja'' z Żywca recitalem poświęconym Jackowi Kaczmarskiemu.

Studenci w Cieszynie będą świętować do środy. Oficjalna inauguracja Cieszynaliów odbyła się wczoraj w auli Uniwersytetu Śląskiego. Po przecięciu wstęgi przez gospodarzy tej trzydniowej imprezy przyszedł czas tylko i wyłącznie na dobrą zabawę. Przed żakami wiele atrakcji i niespodzianek tym bardziej, że w tym roku po raz pierwszy Cieszynalia połączono z takim wydarzeniem kulturalnym jak: Silesia Art&Science Festival. Jest to festiwal, który odbywa się w ośmiu miastach województwa śląskiego: Katowicach, Żywcu, Bielsku-Białej, Wiśle, Dąbrowie Górniczej, Mysłowicach, Cieszynie oraz w Jaworznie. Między innymi dlatego, że udało nam się połączyć Cieszynalia z Festiwalem mamy nadzieję, że więcej osób z regionu, z Cieszyna i okolic odwiedzi Cieszynalia, Cieszyn czy po prostu nasz Kampus – przyznaje Kuba Moczyróg, przewodniczący samorządu studenckiego.

Festiwal zakończył się już w siedmiu miastach województwa śląskiego, a teraz nadszedł czas na wielki finał tego artystycznego przedsięwzięcia w Cieszynie. Podczas Festiwalu odbędą się w mieście różnego rodzaju spotkania prezentujące każdy rodzaj sztuki: muzykę, taniec, teatr czy kabaret. Ideą tego spotkania jest połączenie kwestii naukowej, prelekcji, wykładów czy warsztatów z formą wyrazu artystycznego. Generalnie staraliśmy się połączyć wszystkie sfery sztuki w jedną całość i w jakiś sposób przedstawić to również w innych miastach – dodaje Kuba Moczyróg. Przed studentami jeszcze sporo atrakcji. Od wtorku rusza duża scena. Można powiedzieć duże cieszyńskie gwiazdy albo gwiazdy w Cieszynie, bo będziemy gościć zespół Gooral czy Farben Lehre. Oczywiście każdego dnia spotykamy się na afterparty w studenckim Klubie Panopticum –mówi Kuba Moczyróg i jednocześnie zachęca do wzięcia udziału w Cieszynaliach nie tylko studentów.

Marta Szymik

Program Cieszynalów tutaj>>>
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: