Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - Zostań pisarzem z...

Finał międzynarodowego konkursu literackiego z cyklu Zostań pisarzem z ... Renatą Piątkowską „W Cieszynie przysłowie nie zaginie” to jedna z imprez towarzyszących XXI Świętu Trzech Braci.

W sobotę (18 czerwca) drugiego dnia świętowania w mieście odbył się finał konkursu, którego organizatorem był Oddział dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Przypomnijmy konkurs skierowany został do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i obejmował trzy kategorie wiekowe. Pierwszą kategorię stanowili uczniowie klas od 1-3 szkoły podstawowej, drugą – uczniowie klas 4-6. Trzecia kategoria skierowana została do młodzieży gimnazjalnej. Zadaniem uczestników było stworzenie (prozą lub wierszem) ciekawej historyjki, która wyjaśniłaby znaczenie, sens wybranego przez siebie przysłowia.

Spotkanie rozpoczęło się wraz z godziną 10.00 w cieszyńskim Cafe Muzeum. Wśród zaproszonych gości byli: Jan Matuszek zastępca burmistrza Miasta Cieszyna oraz Eugeniusz Raabe przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej. Na finał konkursu przybyli również nauczyciele, wychowawcy, rodzice i oczywiście uczestnicy literackich zmagań.

Sporym zaskoczeniem dla najmłodszych uczestników finałowego podsumowania było spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Renatą Piątkowską, która opowiedziała zebranym gościom skąd wzięły się niektóre tradycje, dlaczego dzieci malują pisanki, kto wymyślił prima-aprilis...


BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: