Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: żółta woda w kranach. Wodociągi wyjaśniają

Ci, którzy nalali sobie dzisiaj z kranu w Cieszynie wodę do przeźroczystego naczynia wpadli w konsternację. Pić czy nie pić? Woda od samego rana ma bowiem żółtawe zabarwienie. Według Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej woda jest zdatna do picia.

Ciemniejszy kolor wody spowodowany jest zwiększoną zawartością żelaza. Kolor powinien za jakiś czas wrócić do normy, a nawet teraz, gdy zabarwienie wygląda mało zachęcająco, woda ta jest zdatna do picia. Jednak ze względu na chwilowe parametry fizykochemiczne lepiej pić wodę po jej przegotowaniu.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-24 19:57:08
: co tam żółta woda w kranie - czerwono-czarna zaraza we władzy, to jest problem
2021-06-24 20:17:32
Oko: Piękne czasy. Zasyfiała woda jest zdatna do spożycia, jakieś nieprzebadane preparaty, wymyślone rok temu, nie dość, że nie szkodzą, to jeszcze ratują świat...
2021-06-25 05:00:14
mieszko2010: Zdatna do picia i przebadana przez Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej !!!!!!!!!!!!???????? ŚMIECHU WARTE WIADOMO ŻE ZAWSZE ICH BADANIA BĘDĄ DOBRE-KRUK KRUKOWI OKA NIE WYDZIOBIE CIEKAWE CZY BADANIA INNEGO LABORATORIUM Z POLSKI BYŁY BY TAKIE SAME???? A KOLOR WODA ZMIENIŁA BO SIĘ JEJ TAK PODOBAŁO -BIAŁA CZY ŻÓŁTA SKŁAD TAKI SAM?????
2021-06-25 10:09:51
kurtis: dużo żelaza ..?? będziemy zdrowsi!
2021-06-25 19:56:12
migaj: To naturalne zjawisko gdy następuje przerwa w dostawie wody na jakimś odcinku i nagle zostaje puszczona woda do pustych rur. Wtedy świeże uderzenie wody narusza wszystko co spotyka na drodze, tu na ściankach wewnętrznych rury, lecz nie ma tam nic co może nam zaszkodzić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: