Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - znikną rury, będzie ładniej

Co się dzieje w tym Cieszynie? - pytają mieszkańcy miasta, ktorzy widzą zachodzące zmiany, bo tych trudno tu nie dostrzec.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Cieszyn zmienił swoje oblicze. Dlaczego? Na jak długo? O to zapytaliśmy w cieszyńskim Urzędzie Miasta. - Prowadzone prace związane są z ciepłociągiem, inwestorem jest Energetyka Cieszyńska – informuje Edyta Subocz rzecznika UM.

I tak dowiedzieliśmy się, że aktualnie Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. jako inwestor robót realizuje w rejonie ulic Czarny Chodnik, Hajduka i Bobreckiej oraz na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zadanie inwestycyjne zawiązane z budową, przebudową sieci ciepłowniczej magistrali Południe.

- W/w zadanie inwestycyjne stanowi część Projektu pn. "Przebudowa sieci ciepłowniczych w Cieszynie" na finansowanie którego przyznano nam dotację z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 – podkreśla Kierownik Oddziału Realizacji Projektu Przebudowy Sieci Cieplnych Mirosław Foltyn - Realizacja przedmiotowego Projektu ma na celu poprawę ekonomiki dostawy energii cieplnej poprzez zmniejszenie strat cieplnych na przesyle energii oraz zapewnienie pewności dostawy energii cieplnej poprzez zastąpienie wyeksploatowanej starej kanałowej bądź napowietrznej sieci cieplnej nową siecią, wykonaną w technologii rur preizolowanych.

Ponadto po realizacji zadania inwestycyjnego (Czarny Chodnik, Hajduka, Bobrecka  teren Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie) ulegnie poprawie estetyka miasta ponieważ z krajobrazu Cieszyna zostaną usunięte napowietrzne linie ciepłownicze biegnące wzdłuż rzeki Bobrówka poprzez tereny MZD Cieszyn, Castoramy i Kauflandu. 

Całość Projektu pn. "Przebudowa sieci ciepłowniczych w Cieszynie" będzie zrealizowana w terminie do dnia 31 maja 2013r., natomiast zadanie inwestycyjne ( Czarny Chodnik, Hajduka i Bobrecka oraz teren Uniwersytetu Śląskiego) do dnia 30.09.2011r.. Po tym terminie wykonawca robót przystąpi do demontażu napowietrznej sieci cieplnej.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: