Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: zmiany w ewangelickiej parafii

Wstrzymanie organizacji spotkań parafialnych do co najmniej 1 listopada zapowiedziała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie. Proboszcz i Rada Parafialna apelują o rozsądek i stosowanie się do podstawowych zaleceń epidemiologicznych.

- Jako ewangelicy podkreślamy, iż Bóg wzywa nas do działania w poczuciu odpowiedzialności za życie własne i naszych bliźnich. Wyrazem tej odpowiedzialności i miłości Boga i bliźnich są konkretne działania i postawy: stosowanie maseczek właściwie zakrywających usta i nos, częste dezynfekowanie dłoni, zachowywanie bezpiecznego dystansu społecznego. Istotnym jest również, by każdy z nas rozważył, jakie czynności i aktywności są dla nas konieczne do wykonania, które powinniśmy ograniczyć, a z których powinniśmy zrezygnować - czytamy w oświadczeniu parafii.

Zgodnie z uchwałą parafii, wstrzymana jest działalność szkółek niedzielnych i chórów czy organizacja spotkań młodzieży i godzin biblijnych. Z kolei w nabożeństwach może uczestniczyć ograniczona liczba osób - w kaplicy lub kościele może przebywać 1 osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni.  - Wszystkich, którzy z racji wieku, czy stanu zdrowia obawiają się brania udziału w nabożeństwach w kościołach zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach z Kościoła Jezusowego za pośrednictwem internetu na kanale naszej parafii w serwisie Youtube - dodają duchowni ewangeliccy.

Pełna treść oświadczenia parafii dostępna jest poniżej:KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-19 19:58:59
św. Patryk: lepiej późno niż wcale - szkoda tylko, że tak wielką cenę przyszło zapłacić...
2020-10-19 20:37:36
Antykler Forte: wprawdzie póki co to tylko element wewnętrznych walk mafijnych gangów, ale pierwszy krok został zrobiony, policjanci przechodzą szkolenie na przyszłość i bardzo dobrze, tak trzymać: twitter.com/i/status/1318160805838336005
2020-10-19 22:20:51
czerwony.slepowron: Gdybym był doradcą medialnym, to bym mu to odradził.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: