Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: zmiana lokalizacji przystanku na linii nr 10?

30 maja 2019 roku do Urzędu Miejskiego w Cieszynie wpłynęła petycja mieszkańców miasta, którzy wnioskują o przywrócenie przystanku dla linii autobusowej 10, kursującej w Cieszynie, w miejscu, gdzie znajdował się pierwotnie. Pod petycją podpisało się 100 mieszkańców zainteresowanych sprawą. Aktualnie podjęto decyzję o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w tej sprawie.

W petycji, która do Urzędu Miejskiego w Cieszynie wpłynęła końcem maja 2019 roku, osoby zainteresowane wnioskują o zmianę lokalizacji przystanku autobusowego, albo raczej o przywrócenie lokalizacji przystanku, która jakiś czas temu została zmieniona. Zmiana ma dotyczyć przystanku na ulicy Kajzara. Mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją, wnioskują aby przystanek zamiast przy skrzyżowaniu ulic Kajzara i Kościuszki znalazł się na ulicy Kajzara, jednak w pobliżu skrzyżowania z Przepilińskiego. Z treści petycji wynika, że już wcześniej odbywały się spotkania w tej sprawie, teraz Urząd Miejski w Cieszynie zadecydował o przeprowadzeniu konsultacji społecznych.

- Konsultacje w sprawie lokalizacji przystanku obsługującego linię autobusową nr 10 przy ul. Kajzara w pobliżu skrzyżowania z ul. Przepilińskiego. Burmistrz Miasta Cieszyna informuje, że w związku z petycją grupy mieszkańców Cieszyna rozważana jest możliwość przeniesienia istniejącego przystanku obsługującego linię autobusową nr 10 z lokalizacji przy skrzyżowaniu ul. Kajzara i Kościuszki na ul. Kajzara w pobliżu skrzyżowania z ul. Przepilińskiego. Burmistrz Miasta Cieszyna zwraca się zatem do mieszkańców okolicznych nieruchomości oraz pasażerów korzystających z linii autobusowej nr 10 o wyrażenie swojej opinii dotyczącej zasadności lokalizacji takiego przystanku – poinformował Przemysław Major, II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna.

Wszystkie osoby zainteresowane złożeniem uwag i zajęciem stanowiska w tej sprawie mogą uczynić to w wersji papierowej w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Rynek 1 (w godz. pracy Urzędu) lub wysyłać na adres e-mailowy: rdg@um.cieszyn.pl w terminie do dnia 31 lipca 2019 r.

Linia nr 10 w Cieszynie kursuje od ulicy Stawowej, przez osiedle Bobrek, centrum miasta, Aleję Łyska aż po Błogocice, a następnie wraca, również przez Aleję Łyska, centrum miasta, osiedle Bobrek, aby zakończyć kurs znów na ulicy Stawowej. Łącznie na opisanej trasie znajduje się 31 przystanków, a jej długość to nieco ponad 17 kilometrów. Autobusy w dni powszednie kursują średnio co godzinę z niewielkimi przerwami. Pierwszy kurs odbywa się po godzinie 5 rano, ostatni po 19.

 

Google Maps
źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-03 10:04:43
Selma: Średnio co godzinę z dwugodzinnymi przerwami. I tylko w jedną stronę. Oto cała komunikacja z Bobrka. Nie trzeba przeprowadzać konsultacji w tak drobnej sprawie, po prostu przenieście ten przystanek, skoro ludziom tam bardziej pasuje. Do następnego na Kościuszki czy "Przepilińskiego sklep" nie jest tak daleko, żeby kogoś przesuniecie zabiło.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: