Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Zatrzymano skradzioną furgonetkę

W poniedziałek na drodze S1 prowadzącej od granicy z Czechami w głąb terytorium Polski, w rejonie Cieszyna, funkcjonariusze Straży Granicznej- podczas rutynowej kontroli drogowej - zatrzymali skradziony samochód dostawczy.

Biały Peugot Boxer, który prowadziła 30-letnia obywatelka Słowacji, został skradziony we Włoszech w sierpniu 2008 roku. Z dowodu rejestracyjnego, który posiadał kierowca, wynika, że pojazd jest zarejestrowany na terytorium Słowacji, a jego właścicielem jest słowacka firma leasingowa.

- Ujawnienie i zatrzymanie poszukiwanego pojazdu było możliwe dzięki wykorzystywaniu przez mobilne patrole Straży Granicznej Systemu Informacyjnego Schengen - wspólnego systemu informacyjnego Państw Członkowskich, który dzięki zastosowaniu komputerowej procedury przetwarzania danych, pozwala na weryfikację pojazdów zarówno podczas kontroli granicznej na granicach zewnętrznych, jak i podczas kontroli o charakterze policyjnym prowadzonych wewnątrz kraju. System ten pomaga i usprawnia pracę Straży Granicznej oraz innych służb, podnosząc ich skuteczność w walce z przestępczością na całym obszarze Schengen – przekonuje ppłk SG Cezary Zaborski, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

Poszukiwany pojazd o wartości około 55 tysięcy złotych został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, a następnie przekazany funkcjonariuszom cieszyńskiej Policji, którzy będą prowadzić w tej sprawie dalsze czynności.

(łg)

źródło:
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: