Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn zaprasza na Rynek

Muzyka szalonych lata 50. i 60., ogromne fajerwerki oraz możliwość wystąpienia na planie filmowym – te atrakcje czekają na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić sylwestrową noc na cieszyńskim Rynku. Impreza kończy Jubileusz 1200-lecia miasta.

Szalony rockandroll lat 50. i 60.

MIKE GOWIN & MILLION IN CASH BAND to warszawski zespół oddający prawdziwego ducha amerykańskiej muzyki lat 50-tych i 60-tych. O sobie piszą: - Mike śpiewa i akompaniuje na gitarze, Bunos wycina rock'n'rollowe solówki, Krzysiek dudni na kontrabasie, Piotr dodaje klimat boogie na pianinie, a Konrad trzyma tempo, które rwie do tańca. Na co dzień można posłuchać ich w warszawskim Hard Rock oraz Klubie Crank. W sylwestrową noc od 23:00 na cieszyńskim Rynku usłyszymy w ich wykonaniu stare dobre rockandrollowe hity między innymi: „Blue Suede Shoes” i „Good Rockin Tonight” (Elvis Presley), niezapomniany przebój „Peggy Sue” (Buddy Holly) oraz „Don’t Think Twice” (Bob Dylan).

Cieszyn wita rok 2000

Gdy cały świat będzie witał rok 2011, Cieszyn czekał będzie na rok 2000. Wszystko za sprawą filmu fabularnego „Ostatnie amory Mateusza Kłosa” w reżyserii Artura Więcka „Barona”. Tegoroczny sylwester na cieszyńskim Rynku zostanie uwieczniony w obrazie twórców popularnego „Anioła w Krakowie”. A że akcja „Ostatnich amorów…” dzieje się w roku 2000 - na Ratuszu zawiśnie billboard, który witał będzie wejście w XXI wiek. Warto o tym pamiętać… w ferworze dobrej zabawy.

250 kg poleci w niebo


Jak sylwester to zabraknąć nie może sztucznych ogni. Czego mogą spodziewać się mieszkańcy i goście? – Niespodzianki – mówi Ryszard Suzdalewicz z bielskiej firmy Sulex, która przygotowuje pokaz. – To będzie spektakularny pokaz pirotechniczny. W niebo wystrzelimy ok. 250 kg masy pirotechnicznej. Największy pocisk będzie ważył 8 kg – wylicza Suzdalewicz. Fajerwerki będą wystrzeliwane z podwórza Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych przy Placu Londzina 3.

Zapraszam wszystkich na Sylwestra do Cieszyna na Rynek. Pierwszy raz zespół na żywo. Piękne i mamy nadzieje spektakularne fajerwerki i jeszcze dodatkowa atrakcja w postaci kręconego filmu. Może będziemy mogli odnaleźć się na ekranie? - zachęca wszystkich Renata Karpińska z Wydziału Promocji i Informacji UM w Cieszynie.

Nieoczekiwana zamiana miejsc

Przed północą noworoczne życzenia złożą burmistrzowie polskiego i czeskiego Cieszyna. Mieczysław Szczurek złoży mieszkańcom świętującym nadejście Nowego Roku na cieszyńskim Rynku…po czesku a Vit Slovacek po polsku. - Cieszę się, że będę mógł być, w tym szczególnym czasie, razem z mieszkańcami Cieszyna. Zapraszam wszystkich do przyjścia na rynek i życzę miłej zabawy- mówi burmistrz Mieczysław Szczurek.

Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: